چشمه های آب گرم کالیفرنیای جنوبی: مقدس، سکولار، رادیواکتیو؟

[ad_1]

شاید شما جزو کسانی باشید که در 31 دسامبر به رختخواب می‌روند یا در 1 ژانویه با سرهایی که از پشیمانی ناشی از حباب‌ها وزوز می‌کنند، یا با روده‌های پر از کالری بیش از حد از خواب بیدار می‌شوند.

قبل از صبحانه برای عضویت یک ساله در باشگاه ثبت نام خواهید کرد. شما به دنبال “رژیم های غذایی پاک” آنلاین خواهید بود. نذر خواهید کرد که از غذا و نوشیدنی پرهیز کنید. حتی ممکن است تصمیم بگیرید که تعطیلات آخر هفته در یک آبگرم یا چشمه آب گرم شما را در مسیر رسیدن به یک زندگی جدید و اسپارتان راهنمایی کند.

درست مثل بسیاری از آنجلنوهای قبل از شما.

اگر زمین زیر پای ما هر از گاهی اصرار می‌کند که ما توسط ترکش‌ها و آوارها تکان می‌خوریم و می‌شکنیم، پس عادلانه است که از زمین‌شناسی نامنظم خود لذت ببریم. بنابراین من به شما … چشمه آب گرم درمانی، انرژی زمین گرمایی در اوج خود را می دهم.

برای قرن ها، فضای داخلی کالیفرنیای جنوبی در آب های سرسبز آبگرم غوطه ور بوده است. چشمه های آب گرم سان خوان در انتهای جنگل ملی کلیولند در اوایل سال 1888 در راهنمای توریستی ظاهر شد. سایر مقاصد درمانی که برخی از آنها امروزه فعال هستند عبارتند از چشمه های آب گرم گیلمن در نزدیکی سان جاسینتو. چشمه های آب گرم بیابانی در دره کواچلا؛ چشمه های آب گرم گلن آیوی در کرونا؛ چشمه آب گرم تقریبا فراموش شده پنوگال در کوه های سن برناردینو. چشمه های آب گرم کوسو در شهرستان اینیو، “آب آهن آتشفشانی” و فومارول های آن اکنون به طور کامل در محدوده تاسیسات تسلیحات هوایی نیروی دریایی چین قرار دارند. چشمه های آب گرم السینور، “شهر چشمه ها”؛ و – ضربه ای بین دره مرگ و ذخیره گاه ملی موهاوه – چشمه های آب گرم خیره کننده Tecopa.

پت موریسون، نویسنده قدیمی لس آنجلس تایمز

توضیحی از LA با پت موریسون

لس آنجلس مکان پیچیده ای است. در این مقاله هفتگی، پت موریسون نحوه کار، تاریخ و فرهنگ آن را توضیح می دهد.

همه آنها – و همه چشمه های آب گرم در سراسر کشور – برای هزاران سال توسط سرخپوستان شناخته شده اند، که در آنها ویژگی های مقدس، معنوی و شفابخش می یابند. سرخپوستان زمستان را در چشمه های آب گرم کویری در دره کواچلا سپری کردند. و سپس شهرک نشینان سفیدپوست و تجاری سازی چشمه های آب گرم آمدند و عملاً آنها را از سرزمین های خود اخراج کردند، اگرچه برخی از قبایل سعی کردند ادعاهای قانونی خود را مطرح کنند. در سال 1846، ستوان زیرک ارتش و توپوگرافی، ویلیام ایموری با وسوسه های چشمه های آب گرم وارنر در شهرستان سن دیگو آشنا شد. وی سپس پیش‌بینی کرد که «حتماً روزی خواهد رسید که بخش باطل و لذت‌جوی نژاد سفید در اینجا جمع شوند تا در این آب‌ها بنوشند و غسل کنند».

در لس آنجلس، تازه واردان مدرن در آبگرم های جدید در حال انفجار «آب را گرفتند». آنها در آن تاب می‌خوردند و آرام می‌گرفتند و آن را می‌نوشیدند – گرم، گاهی اوقات بوی آب گوگردی می‌داد، که همانطور که یکی از آگهی‌ها وعده داده بود، “درخشش و کف مانند شامپاین!”

در شب سال نوی 1903، صدها فرشته با تراموا به حمام Bimini جدید، یک دفتر اسناد رسمی – مجموعه ای از استخرهای شنا و چشمه های آب گرم ترمیمی و آرامش بخش – در خیابان ورمونت بین خیابان های اول و سوم، پریدند یا خزیدند.، بخشی از شهر. جایی که آب زمین گرمایی بارها و بارها فوران می کرد.

جای تعجب نیست که مردان در حال حفر نفت در منظره‌ای شلوغ از چاله‌های قیر و زلزله، و شکاف‌های نفت و جیب‌های متان، به جت آب داغ برخورد کنند.

به یاد داشته باشید که برای قرن ها، لس آنجلس در بسیاری از مکان ها منظره ای باتلاقی و اسفنجی بوده است. در اواسط تابستان 1769، اسپانیایی ها در بورلی هیلز کنونی راهپیمایی کردند و آن را “محل ملاقات آب” نامیدند.

نهرها و آب شیرین در سرتاسر چشم انداز لس آنجلس جاری بود و Arroyo de la Sacatela عملاً در امتداد ده هکتار از حمام های Bimini حرکت می کرد. در دهه 1920، لس آنجلس یک کمپین بی امان چند میلیون دلاری راه اندازی کرد تا نهرها و گل های متعدد خود را در زهکشی های زیرزمینی و کانال های آب باران دفن کند، سپس حفره ها را پر کند تا املاک و مستغلات جدید بتوانند وارد بازار شوند. فقط پارک کوچک زیست محیطی Bimini Slough در شهر و جریان آب مصنوعی آن به عنوان یادآور چشم انداز قابل توجهی است که وجود داشت.

در مورد بیمینی، این نام یک زنجیره جزیره باهاما و محل فرضی فواره افسانه ای جوانی است که توسط پونس د لئون، کاشف اسپانیایی از اوایل قرن شانزدهم، به دنبال آن بود. (این احتمالاً افسانه ای است که توسط رقیبی ابداع شده است که سعی می کند دی لئون را ساده لوح جلوه دهد.) بنیانگذار حمام های بیمینی، دیوید دبلیو ادواردز، “بیمینی” را از شعری از هزکیا باترورث، نویسنده معروف قرن نوزدهم انتخاب کرد. نویسنده الهام بخش. آثار میهنی برای خوانندگان جوانی که در مورد بیمینی نوشتند، جایی که “چشمه به مردگان جان می بخشد / و جوانان بزرگسالان را باز می گرداند.”

شهرستان لس آنجلس علاوه بر بیمینی، چندین چشمه آب گرم قابل توجه دارد. آنها عبارتند از:

  • چشمه های آب گرم سمینول، در نزدیکی مولهالند درایو در کوه های سانتا مونیکا. آب‌های آن در سال 1911 کشف شد، زمانی که افراد حفاری نفت در آب‌های داغی افتادند که به زودی تصور می‌شد برای «کسانی که مبتلا به روماتیسم، معده، کبد و مشکلات کلیوی هستند، قدرت شفابخشی دارد». در سال 1959 بسته شد.
  • چشمه های آب گرم، بالای کاستائیک، در کنیون دریاچه الیزابت. این چشمه ها فقط قطره ای پنج گالن در دقیقه تولید می کنند، در حالی که در Bimini هر 60 ثانیه فوران می کند 100 گالن.
  • نقطه سفید آب گرم، در پای بلوف‌های سن پدرو، که در سال 1917 توسط چند برادر ژاپنی کشف شد. صاحب آنها، یکی از Sepulvedis، بعدها یک استخر آب شور ساخت که توسط چشمه های گوگرد گرم می شد. اف‌بی‌آی برادران را بعد از 7 دسامبر 1941 برد و ارتش مسئولیت را به دست گرفت. زمین گلف در سال 1933 بسته شد و باشگاه در سال 1951 سوخت، اما آب های گرم و گوگردی در استخرهای سنگی در امتداد خط ساحلی باقی مانده است.
  • و مورد علاقه من، رادیوم سولفور اسپرینگز، در سال 1908 در خیابان ملروز در دهکده کولگرو کشف شد و سال بعد توسط لس آنجلس ضمیمه شد. بنیانگذار آن، GP Gehring، به طور تهاجمی آب های “باکتری کش و رادیواکتیو” را به عنوان تسکین و درمان برای ده ها بیماری بازاریابی می کند. از جمله اعتیاد به الکل، مشکلات زنان و فلج. به عنوان یک امتیاز، رادیوم سولفور اسپرینگز ادعا می کند که “صورت را تمیز می کند، پوست را مخملی می کند، چشم ها را درخشان می کند، موها را درخشان می کند”. او تاجر خودش را داشت: «اوه! چقدر درخشان! اوه چگونه کف می کند! هر جا که پرسه می‌زند میکروب‌ها را تعقیب می‌کند.»

اگر واقعاً رادیومی در آب چشمه های رادیومی وجود داشته باشد چقدر است؟ سخت است برای گفتن؛ اگر خوش شانس باشید، هیچ کدام آغاز قرن گذشته، عصر اکتشافات پزشکی بود، همراه با داروهای حیله گر که از آنها بهره برداری می کردند. رادیوم، عنصر کشف شده توسط ماری و پیر کوری، و دیگر عناصر رادیواکتیو چیزهای خارق العاده ای در مورد پزشکی نوید می دهند – تصور کنید، در بدن انسان ببینید! (مادام کوری بر اثر سرطان درگذشت، بیش از حد در معرض اکتشافات خود قرار گرفت.) جهان با رادیوم دیوانه شد، به دنبال محصولاتی مانند کرم صورت رادیواکتیو، یک “رادیو غدد درون ریز” برای استفاده در شب “زیر کیسه بیضه” و درمان با جیب های بلند رادیواکتیو شد. برای بزرگسالان و کودکان و اعداد نورانی که با رادیوم رنگ آمیزی شده اند روی صفحه ساعت ها. در یکی از کمدی های نمادین دهه 1930، Nothing Sacred، کارول لومبارد یک “دختر رادیوم” است که به اشتباه تشخیص داده شده است که در اثر مسمومیت با رادیوم در حال مرگ است. این واقعا یک کمدی است – صادقانه.

در سال 1904، تایمز در مورد یک WL Garner، یک کارگر راه آهن محلی مبتلا به سل، نوشت که “از گور رادیوم ربوده شد” در موسسه پزشکی انگلیسی-آمریکایی در 859 South Figueroa، جایی که پس از بازگشت به سلامت، برای مدیریت “ماشین” کار کرد. برای پردازش الکترو اوزوویرو رادیوم.

با ممنوع کردن بسته بندی های تقلبی در سال 1938، قوانین فدرال تقریباً به درمان های رادیواکتیو پایان داد. چندین دهه بعد، فنجان‌های شیشه‌ای را دیدم که ظاهراً متعلق به آزمایشگاه کوری بود، که در بازاری در پاریس فروخته می‌شد، اما به یاد آوردم که دفترچه‌های آزمایشگاهی ماری کوری آنقدر آلوده بودند که در جعبه‌های سربی نگهداری می‌شدند.

این چشمه های آب گرم و حمام ها به افراد حساس به دوران ویکتوریا فرصتی برای تفریح ​​در آب برای سلامتی می دهد. ابتدا به مردان و زنان توسط غواصی جداگانه خدمات رسانی شد. الکل سرو نمی شود. اما گناه همچنان در وجودش رخنه کرد.

در سال 1908، یک پسر 15 ساله به نام ویکتور لامار در استخر بیمینی جسد پیدا شد. معلوم می شود که او بیش از یک بار توسط یک مرد به آنجا دعوت شده است. همانطور که به خواهرش گفت: «با مردی به دستشویی رفتم و خوش گذشت. آیا با 3 یا 4 دلار بیرون نمی روید و خوش بگذرانید؟ کالبد شکافی حاکی از آن بود که این پسر قربانی چیزی است که به ظرافت “جنایت طبق قانون” خوانده می شود. خانواده او از Bimini Butts به دلیل نظارت ضعیف شکایت کرده اند. و یک کشیش کاتولیک از اوکلاهاما در دادگاه به عنوان مردی که مرتکب این اعمال شده بود شناسایی شد. تایمز گزارش داد: «همچنین ادعا می‌شود که او در موارد دیگر نیز مرتکب جنایات مشابهی شده است.

Baths Bimini چند سال پس از افتتاح سوخت، اما با شور و شوق بازسازی شد و به آن اضافه شد، با یک هتل، استخرهای بزرگتر و یک نمای به سبک Mission. او نمایش های غواصی را سازماندهی می کند و از یک تیم واترپلو حمایت مالی می کند. ورزشکاران محلی برای بازی های المپیک تابستانی 1932 در لس آنجلس در اینجا تمرین کردند

تا سال 1927، رادیوم سولفور اسپرینگز نام خود را به چشمه های معدنی هالیوود تغییر داد و از محصول محلی استفاده کرد و اکنون به جای روماتیسم، فشار خون بالا، نوریت و سیاتیک و اضافه وزن مدعی درمان است. او محل خود را با حمام های رومی غرق شده با کاشی های موزاییک و یک کارخانه بطری سازی در محل بازسازی کرد. آب ها مانند خود دهه 1920 می جوشیدند، اما سنگینی شدید رکود ظاهراً درهای آن را بسته بود.

یک مکان میراث آبگرم لس آنجلس باقی مانده است. یک چاه آرتزینی، چشمه آکسفورد، که در مزرعه گندم در نزدیکی بورلی و وسترن در سال 1910 کشف شد، هنوز آب آبگرم بورلی هات اسپرینگز را تامین می کند. تا زمانی که شهر در سال 1915 منبع آب را آزاد کرد، یک چهارم میلیون گالن آب از چاه نیاز مردم محلی به آب گرم را برآورده می کرد و برای مدتی آب تحت برچسب باشگاه Angelus به عنوان “Wonder Water” بطری می شد. شعار “فرمول خود طبیعت.

حمام Bimini در سال 1951 بسته شد و سال بعد این ملک به مردی از شیکاگو فروخته شد و اعلام کرد که آن را به یک مرکز آموزشی برای کشتی گیران، بوکسورها و عموم مردم تبدیل خواهد کرد – به عبارت دیگر یک سالن بدنسازی. اما تا سال 1956 دفتر یک شرکت بیمه بود و استخرهای بزرگ آن تخلیه و برای انبار استفاده می شد. تا آن زمان، آنجلنوهای ثروتمند استخرها و جکوزی های خود را ساختند و دیگر نیازی به دفتر اسناد رسمی نداشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardsiteturkuaz korsan taksinulled themesBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma