چگونه آتش سوزی KNP یک بیشه غول پیکر چوب قرمز را ویران کرد

[ad_1]

به نظر می رسید که بمبی در مجموعه وسیعی از چوب های سرخ غول پیکر در رشته کوهی در جنوب سیرا منفجر شده است.

درختان زغالی – برخی از آنها بدون برگ و اسکلت شوم – در کوهستان ردوود در پارک ملی کینگز کانیون برخاستند. در یک بعدازظهر یخبندان نوامبر، خاکستر در هوا آویزان بود و در گلوی بازدیدکنندگان گیر کرده بود.

تقریباً هفت هفته قبل از آن، شعله‌های شدید آتش‌سوزی مجتمع KNP در بیشه‌ای که خانه بیش از 5200 درخت سرخ غول‌پیکر – در میان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین درختان جهان- است، شعله‌ور شد.

وقتی دود بالاخره از بین رفت، ضربات هشیار کننده بود.

ترزا بنسون، ناظر جنگل ملی سکویا که در آتش‌سوزی‌های اخیر نیز به آتش کشیده شد، گفت: «مشاهده مرگ یک پادشاه غول‌پیکر چوب قرمز هرگز آسان نیست. “این یکی از سخت ترین چیزهایی است که من در تمام 30 سال زندگی حرفه ای خود در خدمات جنگلداری مجبور به تماشای آن بوده ام.”

شبح یک درخت سوخته در پس زمینه کوه های دوردست.

گرو کوه ردوود در پارک‌های ملی سکویا و کینگز کانیون توسط مجتمع KNP و آتش‌سوزی‌های بادی ویران شد.

(توماس اووال / برای تایمز)

به دلیل آتش سوزی مجتمع KNP که هنوز فعال است، حدود 2380 چوب سرخ غول پیکر سوخته یا قرار است ظرف چند سال بمیرند. کریستی بریگام، رئیس اداره منابع و علوم ملی سکویا و کینگز کانیون، گفت که اکثر آنها در کوه های ردوود بزرگ شده اند، جایی که آتش سوزی بیش از 88300 هکتار را سوزاند.

و این تنها بخشی از یک ویرانی بسیار بزرگتر است.

1250 درخت دیگر ممکن است در اثر آتش سوزی بادی که بیشتر در جنگل ملی سکویا در جنوب سوخت سوخته باشند. این اتفاق در همان طوفان تندری رخ داد که در اوایل سپتامبر آتش مجتمع KNP را شعله ور کرد.

این دو آتش سوزی تا 5 درصد از جمعیت جهان را از چوب های سرخ غول پیکر گرفت. این علاوه بر تقریبا 14 درصد است که در آتش سوزی سال گذشته در قلعه که در همان منطقه سوخته بود، از بین رفت.

به گفته جوآنا نلسون، مدیر برنامه‌ریزی علم و حفاظت در گروه حفاظت از سازمان غیرانتفاعی Save the Redwoods League، در میان سه آتش‌سوزی ویرانگر، تقریباً 20 درصد از تمام سرخ‌وودهای غول‌پیکر ممکن است ظرف 14 ماه مرده باشند.

چوب سرخ غول پیکر فقط در کالیفرنیا و عمدتاً در دامنه های غربی سیرا جنوبی یافت می شود. قبل از سه آتش سوزی، تقریباً 75000 نمونه از نمونه های عظیم جهان وجود داشت. امروز این تعداد می تواند به 60000 برسد.

کاشت درختان چوب قرمز سوخته

گرو کوه ردوود در پارک‌های ملی سکویا و کینگز کانیون توسط مجتمع KNP و آتش‌سوزی‌های بادی ویران شد.

(توماس اووال / برای تایمز)

با سایبان های بلند و پوست ضخیم خود، قرمز چوب های غول پیکر سازگار شده اند تا در برابر آتش کم شدت مقاومت کنند و حتی برای تولید مثل به آن نیاز دارند. اما آتش‌سوزی‌های شدید در سال‌های اخیر که به دلیل تغییرات آب‌وهوایی به آن دامن زده‌اند، برای درختانی که کارشناسان زمانی تصور می‌کردند در برابر شعله‌ها غیرقابل نفوذ هستند، کشنده بوده است.

طبق گزارش اداره پارک‌های ملی، از سال 2015، آتش‌سوزی‌های سنگین باعث کشته شدن درخت‌های قرمز غول‌پیکر «به تعداد بسیار بیشتر از همیشه» شده است. به گفته مقامات، تاریخچه آتش نشانی در منطقه، همراه با خشکسالی مداوم و عوامل دیگر، منجر به تجمع پوشش گیاهی خشک شده است – جعبه پهپادی که می تواند آتش های شدید را شعله ور کند.

خشکسالی همچنین به طور مستقیم به کاهش درختان قرمز کمک کرده است، سیستم دفاعی آنها را تضعیف کرده و آنها را مستعد هجوم سوسک های پوست می کند، بلای دیگری که آنها در طول تاریخ از آن مصون بوده اند.

قبل از وقوع آتش سوزی در مجتمع KNP، Redwood Mountain Grove، تونی کاپریو، بوم شناس آتش سوزی پارک های ملی Sequoia و Kings Canyon، زنگ خطر را به صدا درآورد.

“تونی زود گفت [that] بریگهام که گزارش اخیری را با کاپریو و دیگران در مورد تأثیر فصل آتش سوزی 2021 بر روی درختان سرخ غول پیکر تهیه کرده است، گفت: انتهای جنوبی کوهستان ردوود در معرض خطر است. این گزارش تخمین مرگ و میر درختان بزرگی با قطر بیش از 4 فوت در نظر گرفته شده است.

این بخش از بیشه در زمین های شیب دار فرود آمد و اخیراً در معرض سوختگی های کنترل شده رقیق سازی سوخت قرار نگرفته است. درختان خشکیده منطقه زیر را پر کرده بودند.

مسئولان پارک می دانستند که این بیشه بزرگ آسیب پذیر است و با نزدیک شدن به آتش سوزی KNP به شدت برای آماده سازی منطقه تلاش کردند. نگرانی برای هزاران درخت سرخ در بیشه‌زار بسیار بود.

بریگام با پوشیدن گوشواره های توسکای کوچک آغشته به طلا توضیح داد: «اگر آتش در زیر آن قرار گیرد، این امکان وجود دارد که از شیب بالا برود و با وزنه ای بسیار سنگین بسوزد.

یکی از بیشه‌های کوه ردوود قدم می‌زند.

اندرو کرامرز، متخصص مدیریت سوخت در پارک‌های ملی سکویا و کینگز کانیون، در اطراف کوهستان ردوود قدم می‌زند.

(توماس اووال / برای تایمز)

طبق گزارش اخیر، گروه های آتش نشانی در اول اکتبر شروع به سوزاندن نخلستان کردند و برنامه هایی برای اعمال ژل براق و نسوز روی برخی از درختان داشتند، روشی آزمایشی که تا قبل از آتش سوزی مجتمع KNP هرگز روی چوب قرمز استفاده نشده بود. کاپریو نقشه ای از محل انداختن ژل با استفاده از هواپیما ایجاد کرد.

بریگام گفت: «اما خیلی دود گرفته بود. این نقشه نقش بر آب شد. و منطقه ای که می خواستیم ژل را در آن قرار دهیم، منطقه ای است که هسته ای است.”

در عصر 3 اکتبر، آتش در منطقه Redwood شروع به تشدید کرد – قبل از اتمام عملیات روی ستون فقرات. بر اساس این گزارش، او ظاهراً قبل از اینکه با مجموعه دیگری از شعله های آتش تا صبح روز بعد ادغام شود، از سمت غربی ریج کوهستانی ردوود دوید. آتش سوزی شدید انتهای جنوبی خط الراس و قسمت های پایینی نخلستان در ردوود کانیون را سوزاند و به شرق و شمال گسترش یافت.

هیچ کس آنجا نبود تا شاهد ویرانی باشد، اما برخی از مسئولان پارک بر این باورند که در برخی مناطق شعله های آتش مانند دیوار محکمی از شعله ها بر بالای درختان رشد کرده است – نشانه ای از رفتار آتش سوزی شدید که به عنوان آتش متحرک تاج گذاری شناخته می شود.

نیت استیونسون، دانشمند افتخاری در سازمان زمین شناسی ایالات متحده، گفت: نواحی پایین دره به حدی داغ شدند که آتش یک ابر pyrocumula بزرگ را ایجاد کرد که 40000 فوت بالاتر از منطقه در حال سوختن قرار گرفت.

پدیده‌های هواشناسی چنان بادهای شدیدی ایجاد کردند که پوست و برگ‌های سرخ‌چوب‌ها را پاره کردند و زباله‌ها را از آسمان به سمت شمال فرود آوردند. دوستانی که در شرق سیرا زندگی می کنند به استیونسون ایمیل زدند و گفتند که می توانند ابر عظیم را بر فراز کوه ها ببینند.

او در 19 نوامبر در حالی که بخش زغال‌شده‌ای از بیشه‌های بلندتر در کوه‌ها را بررسی می‌کرد، گفت: “تصور من در آنجا پخته شده است.”

استیونسون و بریگهام، کارشناسان برجسته در مورد درخت های سرخ غول پیکر، در آن روز یک تور رسانه ای از بخش کوچکی از بیشه را انجام دادند. در حال حاضر بازدید از این نخلستان ممنوع است. کاپریو و کلی جردن، مدیر دو پارک ملی، به این گروه پیوستند.

نزدیک جایی که استیونسون در آن جمعه اخیر ایستاده بود، یک غول سیاه شده از یک ساختمان 18 طبقه بلندتر شد. تخمین زده می شود که تا 800 سال سن داشته باشد، او در زمان حکومت چنگیز خان بر امپراتوری مغول زنده بود. قرن‌ها بعد، هنوز مثل یک خانه محکم به نظر می‌رسید و پایه‌اش آنقدر وسیع بود که نمی‌توانست دور بازوهای شما بپیچد.

اما قبلاً تاریخ بود.

بریگام گفت: “روی این درخت هیچ چیز زنده ای وجود ندارد.”

با این حال، درخت مخروط هایی را در تاج خود حمل می کرد. به گفته استیونسون، این احتمال وجود دارد که مخروط ها دانه های زنده ای تولید کنند که به طور بالقوه منجر به تولد درختان قرمز جدید می شود.

در جای دیگری از نخلستان، جایی که تصور می شد آتش با وزن کمتری سوخته است، مأموران متوجه درختی بزرگ شدند که جریانی از دود سفید از خود ساطع می کرد. ناظر پارک جردن گفت: این غذا از داخل پخت می شد – و احتمالا تا ماه ها این کار را ادامه خواهد داد.

سوال این است که آیا این درخت خواهد مرد؟ جردن با اشاره به اینکه خاموش کردن آتش بسیار دشوار و «شاید غیرممکن» باشد، پرسید. جردن گفت، اندکی قبل از وقوع آتش سوزی های KNP و Windy، یک جفت چوب سرخ غول پیکر معروف – شاه آرتور و فلوید اوتر – هنوز در آتش سوزی قلعه یک سال قبل دیده شده بودند.

در طول تور، درختان سوخته به طور ناگهانی در پس زمینه رشد جامد در طول چند مایل اول بیشه ظاهر شدند. جردن گفت که سوختن آتش در چنین “موزاییکی” معمولی است.

درست قبل از این تور، مدیران پارک ملی و جنگل – همراه با دیگر مدیران زمین هایی که در آن درختان قرمز غول پیکر رشد می کنند – برای یک جلسه توجیهی در گرانت گروو در پارک کینگز کنیون گرد هم آمدند تا این خبر تلخ را منتشر کنند که احتمالاً هزاران سرخپوست در سال جاری جان باخته اند.

درخت باشکوه ژنرال گرانت با اندکی پیاده روی از سکو بلند شد. این درخت با ارتفاع 267 فوت و 29 فوت در اطراف، دومین درخت بزرگ روی زمین محسوب می شود. № 1 درخت ژنرال شرمن در پارک ملی سکویا است.

مردم در جلسه توجیهی قول دادند که برای محافظت از دیگر غول های باشکوه برای نسل های آینده متحد شوند. علاوه بر مبارزه جمعی با تغییرات آب و هوایی، ذینفعان گفتند که رقیق کردن جنگل های انبوه با آتش سوزی و سایر تکنیک های تجویز شده بسیار مهم است.

ویلیام گارفیلد، رئیس شورای قبیله ای هندی رودخانه Thule می گوید: «هدف اصلی حفاظت از چوب های سرخ است.

آتش بادی قبل از گسترش به جنگل ملی سکویا در نزدیکی منطقه حفاظت شده سرخپوستان رودخانه Thule شعله ور شد. مردم بومی نیز مانند سرخ‌وودها هزاران سال است که روی زمین زندگی می‌کنند.

گارفیلد گفت: «آنها تاریخ زیادی را با خود حمل می کنند، و اگر نداشته باشند، این تاریخ از بین رفته است.

با کم شدن چراغ ها و روشن شدن کارمندان و رسانه ها، سامانتا فردون، 26 ساله، و جورج دیوید، 42 ساله، برای پخش موسیقی و خواندن آهنگ به گرانت گروو رسیدند. دوستان تازه از لس آنجلس، جایی که فردون زندگی می کند، آمده بودند.

دیوید به صورت پاره وقت در منطقه سه رودخانه در نزدیکی ورودی پارک ملی سکویا زندگی می کند. او گفت که شنیدن در مورد تخریب درختان “در واقع بسیار آسیب زا” بود.

دیوید گفت: درختان با روح صحبت می کنند. “اینجا مکان خوشحالی من است.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme