چگونه در بین دزدگیرهای Omicron از خود محافظت کنیم؟ این چیزی است که ما می دانیم

[ad_1]

هنوز اطلاعات زیادی در مورد نوع Omicron وجود دارد که برای اولین بار در آفریقای جنوبی در میان افزایش عفونت ها در آنجا شناسایی شد، از جمله اینکه آیا این نوع قابل حمل تر است، منجر به بیماری شدیدتر می شود یا اثربخشی واکسن ها را کاهش می دهد.

اما مقامات داخل و خارج از کالیفرنیا می گویند گزینه جدید، که هنوز در ایالات متحده کشف نشده است، اما احتمالاً در حال حاضر وجود دارد، نیاز به بررسی دقیق دارد.

“کالیفرنیا نسخه جدید Omicron را که هنوز وارد کالیفرنیا نشده است به دقت دنبال می کند، یا واکسن ها در ایالات متحده همچنان بهترین مسیر ما برای عبور از همه گیری هستند و با خیال راحت از ما در برابر بیماری شدید COVID-19 و انواع آن محافظت می کنند.” توماس جی. آراگون، مسئول بهداشت دولتی و مدیر بهداشت عمومی در بیانیه ای گفت. “ما تلاش های خود را برای واکسیناسیون و تقویت دو برابر می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه کالیفرنیایی ها به واکسن های ایمن، موثر و رایگان دسترسی دارند که می تواند از بیماری های جدی و مرگ جلوگیری کند.

مقامات امیدوارند که مشارکت عمومی و خصوصی، معروف به کووید نت، به کارمندان کمک کند تا Omicron را نسبتاً زودتر در کالیفرنیا پیدا کنند، اگر یا زمانی که به اینجا برسد.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا اعلام کرده است که در حال آماده شدن برای افزایش آزمایش‌های کرونا در فرودگاه‌های کالیفرنیا برای شهروندان آمریکایی و مقیمان قانونی بازگشت‌کننده از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، موزامبیک و مالاوی است. CDC توصیه می کند که مسافران از این کشورها طی سه تا پنج روز پس از ورود آزمایش شوند، به مدت هفت روز قرنطینه شوند، و در صورت بروز علائم COVID-19 ایزوله و آزمایش شوند.

گزینه:

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گزینه جدید Omicron را نامید و به سرعت آن را به عنوان گزینه نگران کننده طبقه بندی کرد. این خبر بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده را بر آن داشته است که سفر از آفریقای جنوبی و سایر کشورهای آفریقایی را محدود کنند. محدودیت های سفر در ایالات متحده از دوشنبه اعمال می شود.

«به همین دلیل است. بی صدا حرکت کرد. دکتر رابرت اسکالی، استاد بیماری های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، گفت: توجه به چنین چیزهایی به زمان نیاز دارد.

با این حال، او گفت، پیش بینی اینکه چه زمانی ممکن است این گزینه در کالیفرنیا ظاهر شود دشوار است.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا گفت: «فقط زمان زیادی است که Omicron در ایالات متحده کشف شود. تا زمانی که تعداد زیادی از افراد واکسینه نشده وجود داشته باشد، گزینه های جدید به تکامل خود ادامه خواهند داد.”

برخی گمانه‌زنی‌های اولیه وجود داشت مبنی بر اینکه نوع جدید به طور کلی باعث بیماری خفیف می‌شود، بر اساس بسیاری از مواردی که در آفریقای جنوبی دنبال شد. اما برخی از دانشمندان هشدار می‌دهند که این پیشنهاد ممکن است بیشتر بر این واقعیت استوار باشد که این افراد جوان‌تر و سالم‌تر بودند که موارد ابتلا به آن‌ها زودهنگام گزارش شد، و در واقع خیلی زود است که بدانیم آیا این گزینه باعث ایجاد بیماری شدیدتر از انواع موجود می‌شود یا خیر.

دکتر مایکل مینا، یک اپیدمیولوژیست که قبلاً به دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan وابسته بود، گفت: “غیرقابل اجتناب نیست که ویروس ها جهش پیدا کنند تا کمتر بیماری زا و بدخیم شوند.” توییت.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا گفت که نوع جدید “جهش های زیادی در مناطق مهم ویروس دارد که بر عفونت و توانایی سیستم ایمنی برای مبارزه با عفونت تاثیر می گذارد.” برخی از جهش‌ها برای دانشمندان نگران‌کننده هستند، زیرا با دیگر گونه‌های کشف‌شده قبلی بسیار متفاوت هستند و برخی مشابه هستند.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: “ما در حال حاضر نمی دانیم که آیا این نوع جدید باعث بیماری شدیدتر COVID-19 نسبت به سایر انواع می شود یا چگونه ممکن است بر پاسخ به درمان تأثیر بگذارد.”

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، همراه با آژانس های ایالتی و محلی، گفت که بهترین محافظت تاکنون، پیروی از پروتکل های قبلاً ایجاد شده COVID است.

ما می دانیم که برای جلوگیری از انتشار COVID-19 چه چیزی لازم است. CDC توصیه می‌کند که افراد از استراتژی‌های پیشگیری مانند پوشیدن ماسک در مکان‌های سرپوشیده در مناطقی با نرخ قابل‌توجه یا بالا انتقال جامعه، شستن مکرر دست‌های خود و فاصله گرفتن فیزیکی از دیگران پیروی کنند. CDC همچنین توصیه می کند که هر فرد 5 ساله و بالاتر با واکسینه شدن کامل در برابر COVID-19 محافظت شود. CDC در بیانیه ای در روز جمعه گفت: CDC دوز تقویت کننده واکسن COVID-19 را برای افرادی که واجد شرایط هستند، تبلیغ می کند.

شناسایی نوع Omicron به سرعت در حال پیشرفت است.

اولین نمونه شناخته شده این گونه در 9 نوامبر در آفریقای جنوبی جمع آوری شد و دانشمندان آنجا کشف این نوع را – که در آن زمان با نام B.1.1.529 شناخته می شد – در روز چهارشنبه اعلام کردند. تا روز جمعه، WHO گزینه Omicron را نامید، همان روزی که دولت ایالات متحده دستور ممنوعیت سفر برای مسافران غیر آمریکایی از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، زیمبابوه، نامیبیا، لسوتو، اسواتینی، موزامبیک و مالاوی را صادر کرد.

توصیه هایی از کالیفرنیا:

در اینجا چند نکته برای عموم در مورد گزینه Omicron از وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا آمده است:

  • واکسینه شوید: تمام واکسن‌های کووید-۱۹ که در حال حاضر در کالیفرنیا موجود است، برای پیشگیری از بیماری‌های جدی کووید-۱۹ ایمن و مؤثر هستند. واکسیناسیون از شما و کسانی که دوستشان دارید محافظت می کند. کالیفرنیایی های 5 ساله و بالاتر از قبل واجد شرایط واکسیناسیون هستند. علاوه بر این، افراد بالای 18 سال که حداقل شش ماه پس از آخرین دوز Pfizer یا Moderna یا حداقل دو ماه پس از J&J سپری شده اند، مستحق دریافت تقویت کننده هستند. برای دریافت واکسن یا تقویت کننده، با (833) 422-4255 تماس بگیرید یا به وب سایت نوبت من مراجعه کنید.
  • ماسک بپوشید: CDPH توصیه می کند که همه بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، در داخل خانه (مانند فروشگاه های مواد غذایی و سالن های سینما) ماسک بپوشند. استفاده از ماسک در اماکن عمومی بسته برای افرادی که به طور کامل واکسینه نشده اند اجباری است. ممکن است قوانین محلی و محل کار محدودتر اعمال شود. همه باید در وسایل نقلیه عمومی (فرودگاه ها، هواپیماها، قطارها، اتوبوس ها، ایستگاه ها) و در مراکز بهداشتی، مدارس K-12، مهدکودک ها، مراکز اصلاحی، مراکز خنک کننده و پناهگاه ها از ماسک استفاده کنند. درباره توصیه های ماسک زدن ما بیشتر بدانید.
  • در آزمون شرکت کنید: اگر علائمی را تجربه کردید – بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون، باید فوراً برای COVID-19 آزمایش شوید. علائم COVID-19 را می توان به صورت سرماخوردگی معمولی (از جمله فقط “خروپف”)، آلرژی فصلی یا آنفولانزا احساس کرد. آزمایش COVID-19 در کالیفرنیا برای هر کسی که به آن نیاز دارد رایگان است. می توانید یک قرار آزمایش رایگان رزرو کنید، یک کلینیک آزمایش پیدا کنید، یا یک کیت خودآزمایی را از داروخانه محلی خود خریداری کنید. سایت آزمایشی را به صورت آنلاین پیدا کنید یا با شماره (833) 422-4255 یا 211 تماس بگیرید. درباره آزمایش‌های COVID-19 بیشتر بدانید.
  • اگر مریض هستید در خانه بمانید: اگر احساس ناراحتی کردید در خانه بمانید.

توصیه های شهرستان لس آنجلس:

در اینجا نکاتی از سوی اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس آورده شده است:

  • افراد هنگام حضور در رویدادهای شلوغ در داخل یا خارج از خانه از ماسک استفاده می کنند و از الزامات ماسک داخلی در مکان های عمومی پیروی می کنند.
  • ساکنان در صورت مثبت بودن تست کووید، طبق قانون، ایزوله می شوند و تماس های نزدیک واکسینه شده با علائم و افراد نزدیک واکسینه نشده قرنطینه می شوند.
  • ساکنانی که برای تعطیلات سفر کرده‌اند، آزمایش می‌شوند تا ببینند آیا به خارج از کشور سفر کرده‌اند یا به مکان‌هایی در آن کشور با سطح انتقال بالا سفر کرده‌اند یا در گردهمایی‌ها و رویدادهایی با تعداد زیادی از افراد شرکت کرده‌اند که ممکن است برخی از آنها واکسینه نشده باشند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme