چگونه سان پدرو، نه سانتا مونیکا، به بندر لس آنجلس تبدیل شد

[ad_1]

اگر حدود 125 سال پیش همه چیز به گونه ای دیگر پیش می رفت، همه این کشتی های باری هیولایی که اکنون در ساحل سن پدرو لنگر انداخته اند، در عوض در شن های سانتا مونیکا در دریا منتظر می ماندند.

نبرد برای بندر بزرگ آزاد، دو الیگارش کالیفرنیا و وفاداران آنها را بر سر اینکه کجا دولت فدرال می‌خواهد پول خود را در اولین بندر صنعتی لس‌آنجلس سرمایه‌گذاری کند، در مقابل یکدیگر قرار داد. شبیه نسخه‌های ریش‌دار و ویکتوریایی جف بزوس و ایلان ماسک بود که در فضا مسابقه می‌دادند، حتی اگر فضا برای هر دو فضای زیادی داشت. هرگز سن پدرو وجود نخواهد داشت و بندر سانتا مونیکا

پارادوکس منطقه صنعتی لس آنجلس این است که رونق می گیرد، حتی اگر رودخانه سنتی قابل کشتیرانی و بندر طبیعی ندارد. سن دیگو دارای یک بندر طبیعی است. سانفرانسیسکو یک هلو دارد. اما لس آنجلس فقط سواحل و صخره‌ها، دشت‌های گل‌آلود و باتلاق‌هایی داشت که از پوینت دوما در مالیبو تا زیر لانگ‌بیچ ادامه داشتند. اما لس آنجلس هرگز اجازه نداد طبیعت در اختراع خود دخالت کند.

امروز – حداقل زمانی که زنجیره تامین خفه نشده است – 40٪ از کل محموله های مقصد ایالات متحده از طریق بندرهای دوقلوی لس آنجلس و لانگ بیچ، بزرگترین عملیات بندری آمریکای شمالی، می آید.

اما در دهه 1890، زمانی که رشد در لس آنجلس هزاران نفر از ساکنان جدید را از بقیه کشور با قطار و میلیون‌ها پای چوبی برای اسکان آنها – عمدتاً از شمال غربی اقیانوس آرام – جذب کرد، بنادر و بنادر لس‌آنجلس برای نگه‌داشتن آنها تلاش کردند.

این بدان معنا نیست که قایق ها و کشتی ها برای آب های لس آنجلس ناشناخته بودند. سرخپوستان آمریکا تجربه ای افسانه ای در کشتیرانی در سواحل داشتند. در اکتبر 1542، اولین اروپایی شناخته شده ای که به کالیفرنیا حمله کرد، کاشف خوان کابریلو، به قدری روی قایق فرود آمد که به دلیل مهی که با آن مواجه شد، آن مکان را “خلیج دود” نامید – به لس آنجلس خوش آمدید! – و به شمال رفت و در آنجا به طور کامل بر خلیج سانفرانسیسکو غلبه کرد. شش دهه بعد، سباستین ویسکاینو اسپانیایی برای بازرسی بنادر احتمالی و حجاب، خلیج سان پدرو فرستاده شد.

پت موریسون، نویسنده قدیمی لس آنجلس تایمز

توضیحی از LA با پت موریسون

لس آنجلس مکان پیچیده ای است. در این مقاله هفتگی، پت موریسون نحوه کار، تاریخ و فرهنگ آن را توضیح می دهد.

تا زمانی که در قرن هجدهم مأموریت های اسپانیایی لس آنجلس ساخته شد، نیاز به یک بندر فعال آشکار شد، اما محدودیت های تجاری اسپانیا، سواحل لس آنجلس را به بهشت ​​قاچاقچیان تبدیل کرد. اولین کشتی آمریکایی که وارد بندر شد، در حدود سال 1805، تجارت خوب و جسورانه ای انجام داد و به طور غیرقانونی پوست سمور کالیفرنیا را زیر بینی مقامات اسپانیایی که به هر حال پادگانی در سن پدرو نداشتند، تجارت می کرد. پس از اینکه مکزیک چکمه را به اسپانیا داد و کالیفرنیا را تصرف کرد، تجارت با دلار کالیفرنیا، پوست گاو، قانونی و تنظیم شد – و قوانین آن مرتباً توسط ناخداهای کشتی‌هایی که کالاهای لوکس جهانی را در کالیفرنیا حمل می‌کردند، نادیده گرفتند.

ریچارد هنری دانا، نویسنده، در آن سال‌ها به عنوان ملوان کار می‌کرد و در مورد انتقال پوست از یک پوبلو به ساحل برای بردن به کشتی‌های انتظار در نزدیکی سن پدرو، نوشت: «همه موافق بودیم که بدترین مکان بود. ما دیده بودیم، مخصوصاً برای پیاده شدن. پوست و حتی بدتر از آن، برای بازیابی کالاهایی مانند شکر از قایق های فرود و بارها و بارها روی «صخره های سبز و لغزنده». … در طول شب پس از گذراندن سخت ترین و ناخوشایندترین روز کاری که تا به حال تجربه کرده بودیم، سوار کشتی شدیم. چند روزی به این صورت استخدام شدیم تا اینکه چهل پنجاه تن اجناس را تخلیه کردیم و حدود دو هزار پوست به کشتی آوردیم.

این به هیچ وجه یک بندر ایده آل برای یک شهر آینده نیست.

پس از اینکه کالیفرنیا تبدیل به ایالت شد، در سال 1850، بازرگانان یانکی که خود را در این مرز جدید آمریکا آزاد کرده بودند، به شهر رفتند، هیچ کدام با قدرتی بیشتر از فینیاس بنینگ، “پدر بندر لس آنجلس”، مردی اهل دلاور. آویزهای قرمز او را به چهره ای غیرقابل انکار در اطراف بندر تبدیل کردند. او یک سال پس از تشکیل دولت وارد شد و بلافاصله شروع به حرکت سریع تر کالاها در زمین و خارج از آن کرد. او زمین های ساحلی را خرید، شهر ویلمینگتون را تأسیس کرد، کالسکه ها و واگن ها را برای اتصال مرکز شهر لس آنجلس و بندر دور راه اندازی کرد و در سال 1869 اولین راه آهن را در کالیفرنیای جنوبی ساخت. (این در نهایت توسط اقیانوس آرام جنوبی، انحصار راه آهن اختاپوس در انحصار دانش کالیفرنیا تسخیر خواهد شد و به زودی در درام بندری روی صحنه خواهد رفت.)

ممکن است تعجب کنید که چرا بندر لس آنجلس در سن پدرو، زمانی که یک ساحل کاملاً خوب نزدیکتر، در سانتا مونیکا وجود داشت، دورتر باشد؟

واقعیت این است که هیچ یک از این دو مکان بندر ایده آلی برای یک ملوان نبودند، اما تا سال 1890، به دلیل اینکه جمعیت و عظمت شهر عضلانی بود، درگیری بین این دو مکان به سرعت رخ داد.

سن پدرو پیش از این یک دهه پیش بود که اقیانوس آرام جنوبی به رهبری کولیس پی. هانتینگتون، یکی از چهار غول بزرگ کالیفرنیا، اولین ثروت خود را در طول طوفان طلا با فروش تجهیزات معدن با قیمت مناسب در سیل 49ers به ​​دست آورد. – تصمیم گرفت که بندر باید در سانتا مونیکا باشد، جایی که، لعنت به آن، حمل و نقل منحصراً توسط SP قدرتمند کنترل می شود، همراه با بیشتر زمین های ساحلی.

هانتینگتون عادت نداشت که مانع شود، و سازمان‌های محلی، قوه مقننه ایالتی و کنگره را مردانی تشکیل می‌دادند که به نوعی مدیون عمو کولیس بودند.

دوئل هفت ساله بر سر بندر معلوم شد که مسابقه بین داوود و جالوت نبود، بلکه بین جالوت و جالوت بود. ناشر تایمز، هریسون گری اوتیس که به همان اندازه اصرار داشت، از جوهر خود برای اختراع نهادی به نام لیگ بندرگاه آزاد استفاده کرد و شهر، تجارت و رهبران مدنی آن را علیه هانتینگتون متحد کرد، مردی که اوتیس آن را “گناهکار قدیمی” نامید. “در حال چاپ

و هانتینگتون درست در میانه هفت سال تحقیق فدرال و بحث بر سر تامین بودجه برای یک موج شکن برای یک بندر جدید، یک زباله گران قیمت تخمین زده شد.

او از ملک خود در سانتا مونیکا، یک اسکله طویل تقریباً طنز در خلیج سانتا مونیکا ساخت: 4700 فوت، که آن را افزایش فاکتور عظمت، بندر لس آنجلس نامید. او همچنین در امتداد اسکله طولانی و اسکله چند مایلی قدم زد و بار و مسافر را حمل کرد تا نشان دهد که این کار می تواند انجام شود.

کشتی ها در نزدیکی Long Quay لنگر می اندازند.

اسکله طولانی کولیس پی هانتینگتون 4700 فوت تا خلیج سانتا مونیکا کشیده شده است.

در حالی که این جریان ادامه داشت، کنگره وارد جنگ شده بود. رأی او به تأمین مالی موج شکن اساساً تعیین می کند که آیا سان پدرو یا سانتا مونیکا بندر لس آنجلس خواهد بود. وفاداران منتخب هانتینگتون توسط استفن ام وایت، وکیل جوان و دموکرات مخالفت کردند، اما اوتیس جمهوری خواه دوست او – و موکلش بود.

وایت قبل از اقدامات قهرمانانه بندری خود و به عنوان یک کارمند دولتی و سناتور ایالات متحده، از قانون بدنام محرومیت چین در سال 1882 دفاع کرد و در سال 1893 با اظهارنظرهای زشت در مورد چینی ها به عنوان “نژاد بیگانه” و بدتر از آن، وارد پروتکل شد.

در می 1896، برای یک سخنرانی سه روزه، وایت پرونده هانتینگتون را برچید، تحقیقات دولتی خود، ارزیابی ملوانان باستانی و این باور عمومی که سانتا مونیکا تقریباً در هر موردی انتخاب بدی است را ترتیب داد. سواحل رو به غرب مانند سانتا مونیکا به طور خطرناکی از ساحل جنوبی مانند سان پدرو در معرض دید قرار گرفت، زیرا توسط جزیره سانتا کاتالینا که امواج توفنده آن، سنای سفید اطمینان داد، آنقدر آرام بودند که “هیچ مشکلی وجود ندارد. معمولاً زمان استفاده از هر قایق پارویی معمولی که توسط یک خانم یا یک پسر سالم اداره می شود برای حرکت در آنها استفاده می شود و بنابراین آب های سن پدرو آرام می شود.

وایت فاش کرد که طرف ادعایی «بی‌علاقه» به موضوع، عامل هانتینگتون بوده است. او گفت که تصویب میلیون ها دلار برای ساخت یک موج شکن – یک سازه کلیدی مورد نیاز برای بندر – برای سانتا مونیکا، کمک مالی 3,098,000 دلاری به یک “شرکت خصوصی” – جنوب اقیانوس آرام – و “خشم عمومی” خواهد بود.

سرخپوشان این روز را بردند. و همانطور که هانتینگتون دندان هایش را به هم می فشرد، اوتیس با خوشحالی نوشت: “عقاب بالاست: سان پدرو، بندر مردم را انتخاب کرد… لس آنجلس از آبی پیروزی در رژه خود لذت می برد.”

یک کارت پستال موج شکن را نشان می دهد که از خط ساحلی به سمت دریا می پیچد.

هر بندری به یک موج شکن نیاز دارد – بندر لس آنجلس را می توان در اینجا در کارت پستال قدیمی از مجموعه پت موریسون مشاهده کرد.

در سال 1899، جمعیتی برای تماشای شروع کار بر روی موج شکن نزدیک سن پدرو جمع شدند و برای چندین دهه بندر لایروبی و بهبود یافت. در توافق با لانگ بیچ هاربر، که در سال 1911 تأسیس شد، این بندر به بزرگترین در آمریکای شمالی تبدیل شد و در سال هایی که کالیفرنیا بزرگترین تولید کننده نفت کشور بود، ضروری بود.

اسکله بلند، طولانی ترین اسکله چوبی جهان، در سال 1933 برچیده شد و تنها یک نشانگر تاریخی تاریخچه آن را نشان می دهد.

ارتش ایالات متحده سایت های بندری جدید را مفید دانسته است. به مدت 60 سال، یک ذخیره نظامی بر فراز صخره ای بر فراز سن پدرو، عمدتاً به عنوان فورت مک آرتور بالا رفت و بین سال های 1932 و 1990، لانگ بیچ بندر ناوگان اقیانوس آرام بود.

ممکن است برخی از شما هوشمندانه مگس را در پماد مشاهده کرده باشید. سن پدرو و ویلمینگتون شهرهای خودشان بودند، نه بخشی از لس آنجلس. پس چگونه می توانستند بندر لس آنجلس باشند اگر در لس آنجلس نبودند؟

تصمیم لس آنجلس این بود که این دو شهر را از طریق یک ناف زمینی به طول حدود 16 مایل و گاهی فقط نیم مایل عرض ضمیمه کند که از مرز جنوبی شهر تا ویلمینگتون و سن پدرو، “نوار شهر” یا “نوار طناب” امتداد داشت. ” ”

رای دهندگان در لس آنجلس و مرکز شهر در سال 1906 به این ایده رای دادند و سه سال بعد ویلمینگتون و سن پدرو رای دادند که وضعیت خود را به عنوان یک شهر مستقل کنار بگذارند و به لس آنجلس بپیوندند.

داستان‌های بی‌شماری در مورد بندر، ترکیب‌های قومی شگفت‌انگیز، داستان‌هایی درباره جزایر کوچک آن، قبل از جنگ جهانی دوم، محل زندگی یک جامعه ماهیگیری ژاپنی، که اکنون محل یک زندان فدرال است که زندانیان آن شامل اوباش – از جمله آل کاپون – رئیس‌جمهور آن‌ها می‌شود – می‌توان گفت. قاتل چارلز منسون و تیموتی لیری از علاقه مندان به ال اس دی.

پسری روی مجسمه سناتور سابق استیون وایت نشسته است.

20 ژوئیه 1994: پاتریک رزلی، 11 ساله، در مقابل مجسمه استفان ام وایت مشرف به ساحل کابریلو در سن پدرو آویزان شد.

(رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز)

در مورد استفان وایت، یک کرسی در سنا کافی بود. او در سال 1901 درگذشت، هنوز 50 ساله نشده بود. در سال 1908، یک نسخه برنزی از آن در مرکز شهر لس آنجلس ساخته شد، دست دراز شده او باید کمابیش به سمت بندر باشد، اما بیشتر شبیه یک راننده تاکسی بود.

هشتاد سال بعد، ساخت مترولینک آن را مجبور کرد به یک انبار نقل مکان کند، اما سن پدرو برای نجات سناتور نجات خود آمد و اکنون مجسمه در نزدیکی ورودی ساحل کابریلو قرار دارد. در حال حاضر.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme