کدام فعالیت های سال نو با گسترش Omicron ایمن هستند؟جهش شدید در موارد ابتلا به ویروس کرونا، که تا حدی توسط نسخه جدید Omicron تقویت شده است، کارشناسان بهداشت را بر آن داشته است که اصرار کنند که تجمعات در شب سال نو آرام باشد.

مسئولان گفتند که سرگرمی‌ها هنوز هم می‌توانند مهمانی‌های سرپوشیده برگزار کنند، اما اگر جوان‌تر باشند، با مهمانانی که کاملاً واکسینه شده‌اند و تزریق اضافی دریافت کرده‌اند، ایمن‌تر خواهند بود.

گردهمایی های بزرگتر را می توان با خیال راحت تری در فضای باز برگزار کرد، اما مردم همچنان باید در مکان های شلوغ، چه در داخل و چه در خارج، خود را مبدل کنند.

در اینجا چند نکته برای محافظت از تعطیلات توسط کارشناسان و کارکنان بهداشتی آورده شده است:

از خوردن داخل خانه خودداری کنید

یک هفته پیش، دکتر پیتر چین هانگ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت که به عنوان یک فرد سالم و واکسینه شده که واکسن تقویت کننده دریافت کرده است، از صرف شام در یک رستوران سرپوشیده احساس خوبی خواهد داشت.

اما افزایش نرخ ابتلا نظر او را تغییر داده است و چین هونگ روز سه شنبه گفت که در حال حاضر در یک رستوران سرپوشیده غذا نمی خورد.

او گفت که نگران بستری شدن در بیمارستان به دلیل عفونت سوراخ شده یا مرگ بر اثر کووید-19 نیست، اما چین هونگ نمی‌خواست در ساعات شلوغ بیمارستانش اخراج شود.

او گفت: “اگر من آنجا نباشم، شخص دیگری باید کار من را انجام دهد.”

دکتر سارا کودی، مدیر بهداشت عمومی و افسر بهداشت در شهرستان سانتا کلارا، نیز توصیه کرد از غذا خوردن در داخل خانه خودداری کنید. نرخ روزانه ویروس کرونا در شهرستان سانتا کلارا – پرجمعیت ترین شهرستان در کالیفرنیای شمالی – در هفته گذشته سه برابر شده است.

توصیه می کنم با سفارش غذا در منزل یا تحویل از رستوران مورد علاقه خود حمایت کنید. با دادن نکات زیادی اگر می توانید از آنها حمایت کنید. کودی روز سه‌شنبه گفت، اما تجمع در داخل خانه بدون ماسک مطمئن‌ترین راه در حال حاضر نیست، زیرا Omicron در حال رشد است.

او توصیه کرد که رستوران‌ها و بارها از مشتریان بخواهند که با واکسیناسیون‌های خود هماهنگ باشند.

دکتر رابرت کیم فارلی، اپیدمیولوژیست پزشکی و متخصص بیماری‌های عفونی، گفت: خوردن در رستوران‌هایی که همه باید مدرک واکسیناسیون را نشان دهند، ایمن‌تر خواهد بود، همانطور که در شهرهایی مانند لس آنجلس، هالیوود غربی، سانفرانسیسکو و برکلی چنین است. متخصص بیماری ها در دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ UCLA.

کیم فارلی، 73 ساله، گفت که با توجه به پرش Omicron، از خوردن شام در رستوران های سرپوشیده خودداری کرده است. او گفت که افراد 20 یا 30 ساله سالم که واکسینه شده و تقویت شده اند می توانند در داخل خانه در مکان های شلوغ غذا بخورند بدون اینکه نگران احتمال بیماری جدی یا مرگ باشند. اما آنها باید توجه داشته باشند که خطر ابتلا به عفونت های سوراخ شده با Omicron در مقایسه با نوع دلتا بیشتر است و عفونت می تواند مسری باشد.

آنها همچنین باید در نظر داشته باشند که آیا با والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های مسن‌تر زندگی می‌کنند که در صورت انتقال ویروس به آنها در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

افراد واکسینه نشده نباید به رستوران های سرپوشیده بروند. کیم فارلی گفت: خطر عفونت بسیار زیاد است.

او گفت: “در نهایت، این به تحمل خود مردم در برابر خطر کاری که می خواهند انجام دهند بستگی دارد.”

در عوض، غذا خوردن در فضای باز را در نظر بگیرید

چین هونگ گفت که از ایمنی غذا خوردن در فضای باز مطمئن است: “من اصلاً از بیرون نمی ترسم.”

یک جشن سال نو کوچکتر برگزار کنید

کودی گفت که جشن های سال نو را توصیه نمی کند مگر اینکه کوچک باشند.

«گردهمایی های کوچک صمیمی راهی برای گذراندن این سال جدید است. او گفت: «زمان رفتن به یک گردهمایی بزرگ نیست. «تنها استثنا این است که کل گردهمایی را در فضای باز بگذرانید و اگر تجهیزات عالی برای هوای سرد دارید… از سال نو در بیرون لذت ببرید.

کودی گفت: «اما در این مرحله، دور هم جمع شدن با گروه‌های بزرگی از مردم در داخل خانه امن نیست، به‌خصوص اگر مردم بخواهند ماسک‌های خود را بردارند».

کودی پیشنهاد کرد که اگر در داخل خانه – حتی در خانه – با بیش از 10 نفر خارج از خانه خود جمع شوید، “ما واقعاً از شما می خواهیم که ماسک های خود را نگه دارید.”

کیم فارلی همچنین توصیه کرد در شب سال نو با مردم در داخل خانه جمع نشوید، به خصوص جایی که مردم می توانند در اتاق های مجاور آواز بخوانند و برقصند.

تماشای آتش بازی در فضای باز فعالیت ایمن تری خواهد بود، اما او پیشنهاد کرد که مردم همچنان در مناطق شلوغ در فضای باز از ماسک استفاده کنند.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید توصیه کرد که در اجتماعات بزرگ تجمع نکنید.

فائوچی گفت: “اگر برنامه شما این است که به یک مهمانی سال نو با 40 تا 50 نفر با همه زنگ ها و سوت ها و همه برای در آغوش گرفتن، بوسیدن و تبریک سال نو بروید، اکیدا توصیه می کنم امسال این کار را نکنید.” “ما معتقدیم که شما باید به اجرای این طرح ها برای دیدارهای خانگی، واکسینه شده، تحریک شده با خانواده و دوستان نزدیک خود ادامه دهید، که آنها نیز واکسینه شده و تحریک شده اند.”

قبل از جمع آوری یک آزمایش سریع انجام دهید

شرکت کنندگان در جلسه باید در اسرع وقت قبل از برگزاری یک رویداد، آزمایش سریع ویروس کرونا را انجام دهند.

دکتر رجینا چینشیو-کوونگ، معاون افسر بهداشتی در اورنج کانتی گفت: “تست به تشخیص زودهنگام کمک می کند و احتمال شیوع ناخودآگاه بیماری را کاهش می دهد.”

حتی برای یک مجموعه ساده، چین هونگ گفت که ترجیح می دهد همه از قبل آزمایش شوند.

چین هونگ گفت: «فقط به نظر می‌رسد که اگر بتوانم آن‌ها را بگیرم، می‌توانم با انجام یک آزمایش سریع نمونه بهتری از عفونت‌پذیری انسانی داشته باشم.

مهم است که درست قبل از شروع رویداد یک تست سریع انجام دهید. انجام آزمایش PCR که نیاز به ارسال نمونه بینی یا بزاق به آزمایشگاه دارد و نتایج پس از یک یا دو روز برمی گردد، نتایجی را به دست می دهد که خیلی قدیمی و مفید نیستند. ممکن است فرد هنگام نمونه برداری آلوده نشده باشد، اما ممکن است یکی دو روز بعد از شروع رویداد، آلوده شده باشد.

چین هونگ گفت: «اگر یک گروه 10 نفره در داخل خانه داشتم و همه به سرعت آزمایش می‌شدند و همه تقویت می‌شدند، احساس راحتی می‌کردم، حتی نیازی به استفاده از ماسک ندارم.

در این سناریو، او گفت که حتی اگر کودک زیر 5 سال که برای واکسن زدن خیلی کوچک است، حضور داشته باشد، احساس راحتی می کند. اما اگر تعداد زیادی از کودکان واکسینه نشده از بسیاری از خانواده ها وجود داشته باشد، “احتمالاً نگران این موضوع خواهم بود.”

کارشناسان می گویند اگر سازماندهی تجمعات در داخل خانه، باز کردن پنجره ها و دریافت فیلتر هوای HEPA می تواند خطر را بیشتر کاهش دهد.

و اگر نمی توانید آزمایشات سریع بگیرید و تصمیم به ادامه مهمانی دارید، افراد می توانند سه روز پس از رویداد آزمایش شوند.

رویدادهای سال نو را کوتاه کرد

جشن‌های شب سال نو در پارک بزرگ در مرکز شهر لس‌آنجلس تنها پس از اینکه مسئولان پارک گفتند که تجمع حضوری بسیار خطرناک است، به جریان افتاد. این رویداد پخش خواهد شد و یک ساعت شمارش معکوس در تالار شهر پخش خواهد شد.

نمایش آتش بازی هنوز در نیمه شب در سواحل لانگ بیچ برنامه ریزی شده است و فروشندگان محلی به مردم پیشنهاد می دهند برای تماشای نمایش در رستوران های مرکز شهر رزرو کنند.

اما سانفرانسیسکو آتش بازی سال نو خود را از کنار Embarcadero حذف کرد. برید، شهردار لندن در بیانیه‌ای گفت: «با لغو نمایش آتش‌بازی در شب سال نو، ما قرار گرفتن همه افراد در معرض COVID-19 را کاهش می‌دهیم و در عین حال تداوم عملیات ایمنی عمومی در سراسر شهر را تضمین می‌کنیم.»

با این حال، رژه رز قرار است بازگردد. دیوید ایدز، مدیر اجرایی مسابقات رز گفت: «تمام برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم موقعیت خوبی را برای ما ایجاد کرده است تا بتوانیم از رژه رز به روشی امن و سالم میزبانی کنیم.

مسابقات رز به بیش از 6000 شرکت‌کننده در رژه، از جمله شناورها، گروه‌های راهپیمایی و سوارکاران نیاز داشت تا در 72 ساعت پس از رویداد، مدرکی مبنی بر واکسیناسیون یا منفی بودن تست COVID-19 ارائه کنند.

ایدز گفت تا روز دوشنبه، کمی بیش از 90 درصد شواهدی مبنی بر واکسیناسیون ارائه کرده بودند.

تماشاگران 12 سال و بالاتر در مکان‌های مربوط به بلیت‌ها، مانند جایگاه‌های مسابقه، نیز ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون یا تست منفی در عرض 72 ساعت خواهند بود. دارندگان بلیط 18 سال و بالاتر ملزم به ارائه کارت شناسایی عکس دار هستند و تمامی شرکت کنندگان 2 سال به بالا در این مناطق ملزم به پوشیدن ماسک خواهند بود.

در بقیه مسیر 5.5 مایلی، جایی که مردم می توانند به سادگی راه بروند و تماشا کنند، واکسیناسیون و نتایج منفی آزمایش آزمایش نمی شود.

پروازها، تعطیلات و کنگره ها

کیم فارلی پیشنهاد کرد که مردم در مورد تعطیلات، مانند سفر به هاوایی، با توجه به میزان شیوع ویروس کرونا تجدید نظر کنند. اگرچه احتمال انتقال در طول خود پرواز زیاد نیست، اما در سایر قسمت‌های سفر خطر وجود دارد.

“اگر سفر مهمی داشته اید که فکر می کنید مهم است، بله. اما اگر چیزی دارید که ضروری نیست، ممکن است عاقلانه باشد که یک یا دو ماه صبر کنید – زیرا ما این اوج را خواهیم دید و خواهیم دید که چگونه دوباره سقوط خواهد کرد.

افرادی که مثلاً در یک استراحتگاه هاوایی مثبت می شوند، خود را در آنجا منزوی می کنند و به طور بالقوه اقامت خود را طولانی می کنند.

در مورد کنوانسیون‌ها، سازمان‌دهندگان می‌توانند با تخصیص شرکت‌کنندگان، نیاز به استتار و اثبات واکسیناسیون، و بهبود تهویه، آنها را ایمن‌تر کنند، همانطور که در نشست اخیر کارشناسان بهداشت عمومی در کلرادو انجام شد. برگزارکنندگان همچنین می توانند حضور مجازی را به یک گزینه تبدیل کنند.

«به همین دلیل است [the meeting is] کیم فارلی گفت: این کاملا امن است و مردم باید این تصمیمات را بگیرند.

اسکی / اسنوبورد

اسکی و اسنوبورد کاملا ایمن هستند. آنها فعالیت در فضای باز هستند و بسیاری از شرکت کنندگان ماسک می پوشند.

خطر این است که برای صرف غذا به مناطق شلوغ سرپوشیده مانند کلبه یا رستوران بروید. کیم فارلی گفت، خوردن مقداری غذا و خوردن در فضای باز ایمن تر است.

هیلی اسمیت، هیلی برانسون-پوتس، جونا والدز، آنومیتا کائور، لیلا سیدمن و هوگو مارتین از مقامات تایمز در این گزارش مشارکت داشتند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر