گروه های ارمنی-آمریکایی با اطلاعات نادرست COVID مبارزه می کنند

[ad_1]

در ارمنستان، تخمین زده می شود که کمتر از یک چهارم جمعیت تا اواسط دسامبر علیه کووید-19 واکسینه شده باشند، حتی زمانی که این کشور گردشگران را با این واکسن جذب کرده است.

این تعداد در محله های گلندیل و لس آنجلس به اندازه ارمنستان کوچک، تای تاون و سانلند-توجونگا زیاد نیست، مناطقی که مراکز یکی از بزرگترین ارامنه خارج از ارمنستان هستند.

اما آنها از میانگین های شهرستان لس آنجلس عقب مانده اند و برخی از رهبران جامعه و پزشکان را نگران می کند که بی اعتمادی مداوم به دولت – که ناشی از نسل کشی، فاجعه ها و تاریخ نامشخص در سایر کشورها است – باعث شده تا تیراندازی برای برخی از ارمنی های آمریکایی دشوار باشد. .

آدرین نظریان، نماینده مجلس نمایندگان (D-North Hollywood) در مورد مهاجران اتحاد جماهیر شوروی سابق، گفت: «به دولت اعتمادی وجود نداشت». او گفت که ارمنیان دیگر از کشورهای دیگر از جمله ایران، لبنان و سوریه با “جنگ های داخلی، درگیری های داخلی، ترس از انتقام” مواجه بودند.

نظریان گفت که همه اینها “نگرانی های زیادی را در مورد پذیرش صرف آنچه دولت به آنها می گوید” ایجاد کرده است.

مشخص نیست که آیا تردید یا امتناع از واکسن در میان ارمنی‌های آمریکایی بیش از هر گروه دیگری در شهرستان لس‌آنجلس است، زیرا مقامات بهداشت عمومی آنها را به عنوان یک گروه کنترل نمی‌کنند. اما نظریان توجه را به ارقام در مناطقی مانند ارمنستان کوچک جلب کرد، جایی که فقط در آنجا بود 56.6 درصد از ساکنان واجد شرایط تا اواسط دسامبر به طور کامل واکسینه شدند، در حالی که این رقم در شهرستان 70 درصد است.

در گلندیل، جایی که تخمین زده می شود بیش از یک سوم جمعیت آن ارمنی تبار هستند، میزان واکسیناسیون 62.1٪ است.

ویک کیوسیان گفت که شنیده است مردان سالخورده ای که در پارک های گلندیل شطرنج بازی می کنند، همان سوء ظن هایی را تکرار می کنند که سلامت عمومی در سراسر این شهرستان را تحت تأثیر قرار می دهد. کیوسیان گفت: «آنها این همه بی اعتمادی به واکسن دارند.

او گفت و ادعاهای نادرست در مورد تزریقات ناباروری در جامعه او طنین انداز شده است، به دلیل آسیبی که در طول تاریخ او طنین انداز شده است.

کیوسیان که برای انجمن امداد ارامنه در غرب ایالات متحده به عنوان ناظر برنامه صندوق مشارکت جامعه ناحیه کووید-19 کار می‌کند، گفت: «من فکر می‌کنم ارامنه بعد از نسل‌کشی ارتباط متفاوتی با باروری دارند. “این چیزی است که واقعاً در ما ریشه دوانده است.”

در خود ارمنستان، میزان واکسیناسیون بسیار پایین است. بر اساس ارائه‌ای از سوی وزارت بهداشت این کشور، در اوایل نوامبر، تنها 12 درصد از بزرگسالان آنجا به طور کامل علیه کووید-19 واکسینه شده بودند. از آن زمان، این تعداد به طور قابل توجهی افزایش یافته است و تا اواسط دسامبر به حدود 32 درصد از بزرگسالان ارمنی رسیده است، اما بر اساس آماری که توسط دنیای ما در داده ها ردیابی شده است، کمتر از کشورهای همسایه باقی مانده است.

بر اساس مطالعه‌ای که در Lancet منتشر شده است، حتی قبل از همه‌گیری کووید-19، ارمنی‌ها نسبت به اکثر مناطق اروپایی سطح اعتماد کمتری به واکسن‌ها داشتند. دکتر ویکن سپیلیان، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن پزشکی ارمنی-آمریکایی، گفت که نگرش های مشابه در ارمنستان به دلیل مشکلات راه اندازی واکسن AstraZeneca تشدید شده است.

سپیلیان گفت: برای افرادی که به شدت به اخبار و رسانه های اجتماعی ارمنستان متکی هستند، “همه اینها به جوامع ارمنی ما در اینجا درز کرده است.”

آرمینه لولجان، استادیار بالینی جمعیت و بهداشت عمومی در دانشکده پزشکی کک دانشگاه USC، گفت: در ایالات متحده، “شما این را در میان افرادی می بینید که مستقیم ترین روابط را با ارمنستان دارند.” در میان ارمنی‌های آمریکایی که از ارمنستان مهاجرت کرده‌اند، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این واکنش را در برابر همه چیز «برادر بزرگ» دارند. اگر دولت چنین می گوید، آنها مخالف هستند.

اریک هاکوبیان، مشاور سیاسی نامزدهای لس آنجلس که در حال حاضر در ارمنستان زندگی می کند، همچنین “زنجیره تامین اطلاعات نادرست” را مقصر دانست که می تواند به ویژه در میان مهاجران شوروی سابق یا بسیاری از کشورهای خاورمیانه که اعتماد کمی به این کشور دارند، قدرتمند باشد. مقامات دولتی یا رسانه ها

هاکوپیان گفت: “رسانه های اجتماعی از همه در ارتباط با کشورهای خود حمایت می کنند.” آنها با خوبی ها در تماس هستند و با بدها ارتباط برقرار می کنند.»

برخی معتقدند ویرانی های جنگ سال گذشته بین ارمنستان و آذربایجان نیز در این امر نقش دارد. تالار عینتابلان، مدیر عملیات بخش خدمات اجتماعی انجمن امداد ارمنی در غرب ایالات متحده، گفت: برای بسیاری از ارمنی‌های آمریکایی، “من احساس می‌کنم که کووید به دلیل آنچه مردم پشت سر گذاشته‌اند، در پس‌زمینه مانده است.”

در گلندیل، تعداد واکسیناسیون ها به طور قابل توجهی از افراد مسن عقب است 75.4 درصد تا اواسط دسامبر به طور کامل واکسینه شده اند، در مقایسه با 88 درصد از سالمندان در شهرستان لس آنجلس.

مقامات شهر گلندیل گفتند که با منطقه برای راه‌اندازی کلینیک‌های واکسیناسیون در سایت‌های مورد اعتماد، از جمله کلیسای حواری ارمنی سنت مریم، کار کرده‌اند و فیلم‌هایی از واکسن کووید-۱۹ با پزشکان شناخته‌شده برای جامعه ارمنی ضبط کرده‌اند.

در میان آنها دکتر هیگ اینتابلان، پزشک اورژانس UCLA است که به طور عمومی واکسینه شده و در تلویزیون ارمنی زبان صحبت کرده است. دکتر گفت که او در مورد رنج و مرگی که از این ویروس دیده بود، مصمم است.

او گفت: «باید ارمنی‌هایی که کووید را دیده‌اند بیشتر باشد.» او گفت، اما مردم ارمنی-آمریکایی که از این ویروس رنج می برند، گاهی می ترسند در مورد این مشکل صحبت کنند، “زیرا به عنوان یک فشار واکسن ظاهر می شود.”

ایولین آگیکیان، استادیار دانشگاه گلندیل، گفت: کتابخانه عمومی گلندیل همچنین میزبان آموزش‌های آنلاین برای افرادی است که به «تفلوئن‌دهنده واکسن» تبدیل می‌شوند، اما تنها یک نفر در آموزش زبان ارمنی شرکت کرد و در پایان بدون پرسیدن هیچ سؤالی ناپدید شد. که منجر به ارائه شد.

آگکیان گفت زمانی که او با اعلامیه های ارمنی برای این رویداد در خارج از گالری گلندیل نشسته بود، برخی از مردم از پوشش خبری استقبال کردند، اما برای برخی دیگر، “آنها می آیند، کاغذ را می گیرند، به من نگاه می کنند، سرشان را تکان می دهند و می روند.”

او افزود: «اما آنها کاغذ را گرفتند.

در نوامبر، نظریان، نماینده مجلس، به میزبانی یک رویداد YouTube کمک کرد که در آن پزشکان ارمنی آمریکایی در مورد واکسن‌های COVID-19 صحبت می‌کردند. این سه پزشک با اطلاعات غلط رایج در مورد واکسن‌ها مخالفت کردند و درباره اینکه چرا هنوز واکسن‌ها برای افرادی که قبلاً به COVID-19 آلوده شده‌اند توصیه می‌شود، بحث کردند.

در این برنامه زنده، برخی از تماشاگران نظریان و پزشکان را به خائن بودن متهم کردند. یک نفر در یک چت آنلاین اظهار داشت که “حقیقت را از جامعه شما پنهان می کند” و یک اصطلاح ارمنی را اضافه کرد که تقریباً به عنوان “مشت به پشت” ترجمه می شود.

در یک نقطه، نظریان از اعضای میزگرد خواست تا به اظهارات یک مفسر درباره واکسن‌های سرطان پاسخ دهند. دکتر جک در سارگسیان، پزشک خانواده در Kaiser Permanente، گفت: “من مطمئن نیستم که این نگرانی کجا خواهد بود.”

او توضیح داد که سرطان نوعی آسیب DNA است و تکرار کرد که واکسن‌های COVID-19 DNA گیرنده را تغییر نمی‌دهند. با این حال، در سرکیسیان گفت: “من هرگز نگرانی را رد نمی کنم. من فکر می کنم این علم است.»

در سرکیسیان گفت نگرانی هایی که از بیماران ارمنی-آمریکایی شنیده بود اساساً متفاوت نبودند، اما او از اینکه تردید در مورد واکسن “به نظر می رسید که جامعه را به روشی که من انتظارش را نداشتم متحد می کند” شگفت زده شد.

دکتر گفت که به نظر می رسد این واکنش در اثر جنگ اخیر شکل گرفته است، جنگی که او به عنوان یک فقدان یک بار در نسل و تجربه ای از جنگ توصیف کرد. درک رهائی که “نه تنها مردم ارمنستان، بلکه مردم اینجا در لس آنجلس را نیز به شدت تحت تاثیر قرار داد.”

نظریان همچنین به غم و اندوه و آسیب های ناشی از جنگ اشاره کرد.

او گفت: “در حالی که این کشور کوچک از خودش مراقبت می کرد، شما جهان را کاملاً ساکت کردید.” برای جامعه‌ای که ده‌ها سال منتظر بوده است تا یک رئیس‌جمهور فعلی آمریکا نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد، این احساس بی‌تفاوتی بین‌المللی “به سادگی بیشتر مورد بی‌اعتمادی قرار گرفته است.”

جورج لوسپاریان، یک پیمانکار ساختمانی که در Sunland-Tujunga زندگی می کند، گفت که بسیاری از افراد در فرهنگ او از تجربه ای که خود یا خانواده هایشان در ترکیه، ایران یا تحت رژیم های شوروی داشتند، به دولت اعتماد ندارند. اما او گفت که نگرانی‌های خودش در مورد واکسن‌ها ناشی از انتقال پیام‌های مقامات دولتی ایالات متحده است.

او به تغییر دستورالعمل ها در شروع همه گیری ماسک و همچنین اطلاعات در حال ظهور در مورد کاهش محافظت از واکسن و نیاز به واکسن های تقویت کننده اشاره می کند. او پرسید: با این همه اختلاف، چگونه می توانم به او اعتماد کنم؟ «تردید من در مورد ارمنی بودن یا نبودن نیست. من بر اساس داده های موجود تصمیم می گیرم.”

مقامات بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس گفتند که بیش از 12 آژانس شریک با این شهرستان از ماه مه بیش از 8300 ارمنی-آمریکایی واکسن دریافت کرده اند. انجمن پزشکی ارمنی-آمریکایی با گلندیل و شهرستان همکاری کرده است تا اطلاعات بهداشتی را به کلینیک های واکسیناسیون خارج از گالری گلندیل ارائه دهد.

انجمن امداد ارمنی در غرب ایالات متحده همچنین میزبان کلینیک های واکسیناسیون در مقر خود در گلندیل است، داوطلبان ارمنی زبان را به کلینیک های واکسیناسیون می فرستد، اطلاعات بهداشت عمومی را به زبان ارمنی ترجمه می کند، و از پارک ها و سایر نقاط جمع آوری در کد پستی گلندیل بازدید می کند. سطوح پایین واکسیناسیون .

سوزی پتروسیان، هماهنگ کننده پروژه در ARS Western USA، گفت: “گاهی اوقات مردم آماده شنیدن حرف های ما هستند.” “و مواقع دیگر ما چیزهای زیادی می گیریم. نه، ما آن را نمی خواهیم، ​​همه چیز ساخته شده است.”

برخی فقط می گویند:متاتزم گاو“یا” به آن فکر خواهم کرد.” مدیر پرونده آنی تانگیان به آنها اطلاع می دهد که اگر برای عکس ها کمک بخواهند آنجا خواهد بود.

تنگیان گفت: “یک ماه، دو ماه دیگر، آنها برمی گردند” و آنها پرسیدند: “این دختر کجاست؟”

هملت نعلبندیان، سخنگوی تایمز در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardsiteturkuaz korsan taksinulled themesBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma