چرا وقتی که گروه ای از محصول ها Google موجود است , بخش اعظمی از بدون‌پول , که به به عبارتی مقدار یا این که چه بسا بیشتر موثر میباشند , پژوهش ها تکالیف خویش را به جستجوی Google محدود نمائید ؟!

گوگل اسکولار , یکی دیگر از مطالب موءثر برای علم آموزان , موتور جستجوی اینترنت پنجاه ( و رایگان! ) است که نوشته بی نقص یا این که ابرداده ادبیات علمی را در اشکال قالب ها و فن های نشر منتشر می نماید .

اولی ورژن از Google Scholar در نوامبر 2004 تحت عنوان یک رابط کاربری معمولی و کاربردی راحت برای جستجوی داده ها ساخته شد . قضیه را در نوار کاوش وارد فرمایید و حاصل ( 389 میلیون گواهی از ژانویه سال 2018 ) دربرگیرنده استنادهای مرتبط با ادبیات علمی , انتشارات بررسی شده بوسیله همسالان , پایان طومار ها , مقاله ها , نظرها دادگاه و حق ثبت اختراعات و غیره است . در سراسر عالم از هر موتور کاوش گر دیگر .

در اینجا نکات برتر ما در زمینه‌ی چگونگی به کارگیری از شایسته ترین تجربیات خویش در وسیع ترین موتور جستجوی دانشگاهی در دنیا , این نکات جستجوی معمولی Google Scholar را دنبال فرمائید :

‘ نقل شده بوسیله ’ = رخنه
در تحت تیتر و توضیحات تعدادی پیوند موجود هست . یک کدام از آنان “ نسبت دادن شده بوسیله ” است که در پی آن یک‌سری نشر داده شده شده‌است . هرچه این تعداد بیشتر باشد , تأثیر آن بیشتر می شود , علی الخصوص چنانچه اخیراً تقریبا تشکیل‌شده باشد .
از پیوند “ نسبت دادن ” برای گونه های سبکهای نسبت دادن به کارگیری فرمایید
لینک دیگر در انتهای توضیحات “ نسبت دادن ” است . با کلیک بر روی این , شما می‌توانید نسبت دادن آن را در اشکال سبک های نسبت دادن ببینید , برای مثال . APA , شیکاگو , هاروارد , MLA , ونکوور .
برای یافتن جدیدترین مقاله‌ها در اسکولار
نتیجه ها معمولا با اعتنا طبقه بندی می گردند . در‌صورتی‌که میخواهید مبنی بر مورخ نظم دهی نمایید , به نوار کناری سمت چپ بروید . آن گاه یکی‌از مورد های تحت را گزینش فرمائید :

روی “ از سال ” کلیک فرمائید تا تنها مقاله‌ها چاپ شده اخیر , تروتمیز شده بر پایه ی رابطه را نشان دهید .
بر روی “ سازمان دهی مبتنی بر مورخ ” کلیک فرمایید تا صرفا ورژن های نو آراسته شده بر طبق مورخ نشان داده شوند .
روی علامت پاکت کلیک فرمائید تا حاصل نو به صورت زمان ای از روش پست الکرونیکی تحویل داده شود .
4 – برای اخذ شایسته ترین جواب ها در Google Scholar
در حالی که گوگل پژوهشگر به طور معمول بیشترین تعداد حاصل در مقایسه با دیگر موتورهای کاوش خبرنامه علمی , این است که مدام یک چیز خیر که آنچه شما می‌خواهید است شایسته ترین جواب .

استعمال از اصطلاحات دارای ربط خیس امداد می نماید . این بدان مضمون‌ است که به جای “ پشه مالاریا ” به جای “ طولانی تر وزن ” یا این که “ پشه آنوفل ” به جای “ پرفشاری خون کودک ها ” می‌توانید کاوش نمائید .

همینطور میتوانید روی “ نسبت دادن به ” کلیک فرمایید تا مقاله‌ها جدیدتری را ببینید که به آنان اشاره شده‌است چون این ها معمولاً مختص خیس میباشند .
ولی نتیجه ها همینطور قادر است خیلی مختص باشد . برای نتیجه ها همگانی خیس , بر روی بخش “ منابع ” کلیک فرمایید که معمولاً از نگاه ماهیت همگانی خیس است

بیشتر از روش لینک و پیوند های “ مقاله‌ها دارای ارتباط ” یا این که “ نقل شده بوسیله ” تحقیق فرمائید
این دو لینک به شما قابلیت و امکان میدهد اثری از نزدیک با نیز ملاحظه کنید , یا این که اسم مولف را کاوش نمائید و ملاحظه کنید که چه چیز دیگری نوشتند . از آن‌جا که معمولاً بیش تر از یک جواب به یک سؤال موجود هست , بسط جستجوی شما به شما در اخذ پاسخهای خوبتر امداد خواهد کرد .
با کتابدار خویش سخن نمایید
قرائت نوشته بدون نقص مقاله‌ها ممکن است نیاز به اشتراک داشته باشد . کتابخانه محلی یا این که مکتب شما لیستی از اشتراک های آنلاین را در اختیار شما قرار خواهد بخشید . با کتابدار خویش سخن فرمائید تا دریابید که چه‌طور می‌توانید از این اشتراک ها به کارگیری فرمائید . احتمال دارد اضطراری باشد از روش رایانه همراه ای در دانش گاه کاوش نمائید یا این که از پروکسی کتابخانه در مرورگر خویش به کار گیری فرمائید .