یک سال بسیار خشک در کالیفرنیا با کمی هرج و مرج، کمی رهایی از باران و برف شدید به پایان می رسد

[ad_1]

یک سال خشکسالی، آتش سوزی و محدودیت آب در کالیفرنیا نه با خشکسالی بیشتر بلکه با سیل به پایان رسید.

به گفته سرویس ملی هواشناسی، طوفان های متوالی حدود 7 اینچ باران را در مرکز شهر لس آنجلس در ماه دسامبر کاهش دادند که بیش از سه برابر میزان بارندگی عادی در ماه به میزان 2.03 اینچ و آن را در 10 دسامبر مرطوب ترین ماه دسامبر قرار داد.

رودخانه لس آنجلس که در ماه نوامبر خشک تقریباً به یک قطره کاهش یافت، در برخی مناطق در روز پنجشنبه به حدود 10 فوت افزایش یافت، در حالی که سیل ناگهانی در مالیبو حداقل 50 کمپینگ را که مجبور به نجات از آب های گل آلود خروشان بودند، با مشکل مواجه کرد.

در مرکز شهر یونیون استیشن در لس آنجلس، تیمی از کارگران با استفاده از برف پاک کن ها، آب را به سمت پمپ های متعدد پس از اینکه راهروی مرکزی با چندین اینچ آب پر شد، استفاده کردند.

فرانسیس گرین که با احتیاط به سمت قطار خود به سمت پالمدیل می رفت، گفت: “این وحشتناک است. و اگر لیز بخورید می تواند خطرناک باشد.” او چندین بار در ماه سفر می کند و می گوید: “من قبلاً چنین چیزی را ندیده بودم.”

برای بسیاری از ساکنان، این یکی از مرطوب ترین ماه های اخیر بود. اما وقتی نوبت به پایان دادن به خشکسالی می رسد، کارشناسان می گویند هنوز راه درازی در پیش است و کسری عظیمی وجود دارد که باید جبران شود. سال آبی 2021 که در 30 سپتامبر به پایان رسید، خشک ترین سال آبی در یک قرن اخیر در این ایالت بود.

بیل پسرت، اقلیم شناس بازنشسته در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، می گوید: “برای وارد شدن به چنین خشکسالی شدیدی زمان زیادی طول می کشد و هیچ راه حل سریعی وجود ندارد.” به داخل خزیده و بیرون می روی.

در طول سال، مخازن این منطقه به سطوح پایین تاریخی کاهش یافت، از جمله دریاچه مید، یک راه نجات برای آب در غرب. آتش‌سوزی‌های جنگلی ناشی از پوشش گیاهی خشک شده در اثر خشکسالی بیش از 2.5 میلیون هکتار را در سراسر کالیفرنیا فراگرفته است و امواج گرمای بزرگ صدها نفر را کشته است.

شرایط به حدی شدید شد که در ماه اوت مقامات مجبور شدند یک نیروگاه برق آبی بزرگ در دریاچه اوروویل را برای اولین بار از زمان تکمیل آن در سال 1967 به دلیل سطح پایین آب تعطیل کنند.

پسرت گفت که دسامبر بارانی یک غافلگیرکننده بود، زیرا پیش‌بینی‌های فصلی منتشر شده توسط اداره ملی اقیانوسی و جوی، زمستان‌های خشک‌تر از معمولی را ترجیح می‌داد، اما اینکه آیا ماه‌های آینده از این روش پیروی می‌کنند یا خیر، بستگی به شرایط لانینا سیستم پرفشار نزدیک ساحل دارد. و عوامل دیگر

او به شوخی گفت: “ما امیدواریم که پیش بینی فقط یک فروپاشی برای دسامبر نباشد – من دوست دارم آنها را در ژانویه، فوریه و مارس ببینم.”

اگرچه شرایط خشکسالی همچنان ادامه دارد، اما طوفان ها در طول ماه باعث افزایش عرضه آب کشور شد که امسال آسیب دید. در ماه اکتبر، فرماندار گاوین نیوسام وضعیت اضطراری را برای کل ایالت اعلام کرد و از ساکنان خواست تا در مصرف آب صرفه جویی کنند.

در اوایل این ماه، مقامات گفتند که آژانس های آب کالیفرنیا به دلیل محدودیت منابع می توانند 0 درصد از بودجه ایالتی را دریافت کنند.

اما روز پنجشنبه، مقامات اداره آب کالیفرنیا اولین بررسی برف فصل را در ایستگاه فیلیپس در نزدیکی دریاچه جنوبی تاهو انجام دادند و دریافتند که دسامبر طوفانی تماشایی باعث شد پوشش برفی در کوه‌های این ایالت به حدود 160 درصد از میانگین آن زمان از سال برسد. .

شان دو گوزمن، مدیر تحقیقات برف در وزارت منابع آب، گفت: “ما شروع خوبی داریم.” ما برای ادامه آمدن به این طوفان های بیشتری نیاز داریم.

این مطالعه در شرایطی انجام شد که در سیرا نوادا برف رکورد زده است. آزمایشگاه برفی UC Berkeley Central Sierra در Donner Pass در این ماه بیش از 17 فوت برف بارید که سومین دسامبر برفی در تاریخ است.

مخازن در منطقه نیز افزایش یافت. بر اساس آمار ایالتی، سطح آب دریاچه اوروویل در روز پنجشنبه 38 درصد نرمال بود که در مقایسه با 33 درصد یک هفته قبل از آن افزایش داشت.

با این حال، دی گوزمن گفت، دولت “قطعاً از جنگل بیرون نیامده است.”

آخرین طوفان علاوه بر ارائه رطوبت مورد نیاز، موجی را در حین حرکت در کالیفرنیا جمع کرد.

ده‌ها هزار نفر از ساکنان سیرا روز پنج‌شنبه برق را از دست دادند، طبق گفته شرکت گاز و الکتریک اقیانوس آرام، و مقامات از ساکنان می‌خواهند از جاده‌های برفی از جمله بزرگراه‌های 50 و 80 دوری کنند. نیوسام برای حمایت از این کشور در 20 شهرستان وضعیت اضطراری اعلام کرده است. تلاش های واکنش. بهبودی از طوفان.

توکس اومیشاکین، مدیر بخش حمل و نقل کالیفرنیا گفت طوفان های زمستانی سیرا تاکنون بیش از 22 میلیون دلار خسارت وارد کرده است.

اومیشاکین در یک به روز رسانی ویدئویی گفت که خدمه در شیفت های 12 ساعته شبانه روزی کار می کردند تا جاده ها را برای سفرهای اصلی قابل عبور نگه دارند.

او می گوید: «اگر فقط یک سفر برای بیرون رفتن با خانواده و دوستان است، می گوییم از راه دوری کنید. شرایط موذیانه است.»

کمی استراحت از آب و هوا در لس آنجلس وجود داشت، جایی که طوفان آرام تقریباً در بیشتر روز در منطقه متوقف شد.

مایک وافورد، هواشناس سرویس ملی هواشناسی Oxnard می گوید: “اکثر طوفان ها شش ساعت باران می بارد و از بین رفته است، اما این وضعیت خاص متفاوت است.” “فشار کم در سواحل واقعاً حرکت نمی کند. این فقط نوعی هدف قرار دادن رطوبت در منطقه ما است.”

داده های اولیه از خدمات هواشناسی نشان می دهد که رکوردهای بارندگی روزانه در 9 نقطه در منطقه بزرگ لس آنجلس شکسته شده است، از جمله 2.34 اینچ در مرکز شهر لس آنجلس، که رکورد 85 ساله را شکست. میزان نهایی بارش در پنجشنبه شب در دسترس نبود.

هوای سرد و مرطوب زندگی در خیابان ها را تاریک تر و خطرناک تر کرد. اداره خدمات بی خانمان های لس آنجلس به دلیل شرایط جوی، یک پناهگاه اضافی 30 تختخوابی برای بی خانمان ها در پارک گلسل از چهارشنبه شب تا صبح شنبه فعال کرده است.

یک مرد، جو کورین، بیشتر خشک ماند، چادرش زیر یک پل هوایی در امتداد مسیر دوچرخه سواری رودخانه لس آنجلس در لس فلیز گیر کرد. هنگامی که او در خروجی بلوار لوس فلیز در خارج از بزرگراه 5 کار می کرد، گفت که هوا را خوب می دید.

کارین گفت: “من در کمتر از یک ساعت آنجا بودم و 48 دلار گرفتم.” “مردم کاملا سخاوتمند هستند.”

سرویس ملی هواشناسی چندین شورا در جنوب صادر کرده است، از جمله هشدارهایی در مورد طوفان زمستانی در کوه‌های ونتورا کانتی، لس آنجلس و سن برناردینو، و همچنین هشدارهایی درباره وقوع سیل ناگهانی و هشدارهای تخلیه داوطلبانه برای ساکنان نزدیک زخم‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها.

در نزدیکی محل آتش‌سوزی سال گذشته بابکت در مونروویا، خیابان‌ها و خانه‌ها روز پنجشنبه برگزار شد.

بلوار کانیون شمالی، بالاتر از حوضه زباله Sawpit، پس از یک آب‌شویی چند هفته پیش بسته باقی ماند. اما هیچ آسیب جدید قابل توجهی به جاده کوهستانی وارد نشد و آب و آوار در دره مونروویا حدود 10 فوت پایین تر از جایی که در طوفان قبلی بود باقی ماندند.

“ما واقعا خوب کار کردیم. ما احساس خوشبختی می کنیم، “دنیز والازا، که خانه اش مشرف به دره است، گفت.

Ridgeside Drive، Oakglad Drive و دیگر خیابان‌های مجاور ماه‌ها دارای کیسه‌های شن و موانع بتونی بودند، اما رواناب در بعدازظهر پنجشنبه به‌قدری سبک بود که نیازی به اقدامات احتیاطی نبود.

والازا و همسرش تونی گفتند که بزرگترین ضرر احتمالاً دسترسی به مسیرهای پیاده‌روی در پارک کنیون در مونروویا خواهد بود. مسیرهایی که پس از آتش‌سوزی بابکت بازسازی شده‌اند، احتمالاً پس از باران‌ها به تعمیرات بیشتری نیاز خواهند داشت.

این زوج اغلب پنج روز در هفته قبل از آتش سوزی و سیل در مسیرها پیاده روی می کردند.

دنیس والازا گفت: «این واقعاً مایه شرمساری است. ما خیلی دلتنگ او هستیم.»

دیگران به این خوبی عمل نکردند. کیت الورت، ساکن دره اپل، به همراه همسر، فرزندان، والدین و خواهرزاده‌اش در پارک ایالتی لئو کاریلو در مالیبو کمپ زده بودند که سیل ناگهانی رسید.

وقتی حدود ساعت 3 بامداد پنجشنبه در تریلر خود را باز کرد، او گفت: “به سرعت دو متر آب در بیرون آمد.”

الورت گفت: “بسیار ترسناک بود – تعدادی شاخه و آوار وجود داشت و واقعاً قهوه ای گل آلود بود.” “شما در این مرحله از قدرت آب قدردانی می کنید.”

خانواده هر چه می توانستند برداشتند و با ماشین به هتلی در هزار اوکس منتقل شدند. او گفت که آنها امیدوار بودند جمعه یا شنبه به تریلر برگردند تا خسارت را ارزیابی کنند.

باران همچنین در برخی از جاده های اصلی لس آنجلس به هم ریخته است و کارمندان تمام بادبان های Grapevine را برای ساعت ها به دلیل یخبندان و برف بستند.

به گفته مقامات، بخش‌هایی از بزرگراه ساحلی اقیانوس آرام، بزرگراه مولهالند و بزرگراه آنجلس کرست نیز به دلیل گل و لای، سنگ و آوار بسته شده است.

برخی از ساکنان گفتند که دوباره آماده آفتاب هستند.

متیو اولیوارز، یکی از ساکنان محله کره، که معمولاً پیاده به سمت خواربارفروشی، بانک و ایستگاه قطار می رود، گفت: «من در بخشی از لس آنجلس زندگی می کنم که همه جا پیاده روی می کنید. “من کمی باران را دوست دارم، اما برای من کافی است.

او می‌تواند آرزوی خود را برآورده کند: پیش‌بینی‌کنندگان هوا می‌گویند برنامه‌ریزی شده است که طوفان در شب پنج‌شنبه کاهش یابد و احتمالاً تنها چند بارندگی خال‌دار در صبح جمعه باقی خواهد ماند.

Pacert، یک اقلیم شناس، خاطرنشان کرد که سال نو نیز باید خشک باشد، چیزی که او آن را “شانس رژه رز” نامید. او گفت که در روز رژه تنها 9 بار از 120 بار باران بارید.

به گفته مقامات، اگرچه طوفان های دسامبر برای ساکنان پس از یک سال خشکسالی بسیار قابل توجه بود، اما مقدار ماهانه در لس آنجلس هنوز به رکورد شکستن نزدیک نیست.

مارک جکسون، هواشناس سازمان ملی هواشناسی Oxnard گفت که مرطوب ترین دسامبر در مرکز شهر لس آنجلس در سال 1889 بود، زمانی که 15.8 اینچ باران بارید.

در رده دوم دسامبر 2010 بود که 10.23 اینچ سقوط کرد.

جکسون گفت که سال 2010 ممکن است سرنخ هایی را در مورد اینکه ماه های آینده ممکن است به ارمغان بیاورد، ارائه دهد، زیرا سال لانینا با دسامبر مرطوب نیز بود. اما در ژانویه 2011، مرکز شهر لس آنجلس 0.79 اینچ ناچیز دریافت کرد.

جکسون گفت: «در عرض یک ماه از تعطیلات به قحطی تبدیل شد، و متأسفانه، همانطور که ما مشتاقانه منتظر این طوفان هستیم، تا اواسط ژانویه خشک به نظر می رسد. بنابراین ممکن است برای مدتی باشد.”

پسرت موافقت کرد.

او گفت: «ما اینجا سرخوشی دسامبر داریم، اما این تضمینی برای ژانویه، فوریه و مارس نیست. اما من فکر می کنم اتفاق نظر این است که ما باران را دوست داریم.

ایان جیمز، کارمند تایمز در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma