60 سال پس از رها شدن به عنوان بزرگراه متروکه در لس آنجلس، خانه ها می توانند جان تازه ای بگیرند.

[ad_1]

شش دهه پس از آنکه مقامات حمل و نقل کالیفرنیا شروع به مصادره صدها ملک برای یک پروژه بزرگراهی کردند که هرگز در حال ظهور نبودند، رهبران لس آنجلس از پیشنهادی برای جایگزینی خانه‌های خالی و خاکی در حال تخریب در ال سرنو با پارک‌ها و خانه‌های جدید پرده برداری کردند.

اگر این طرح محقق شود، یک گام بزرگ رو به جلو در حماسه خواهد بود، که شامل بزرگراه کوتاه شده 710 می شود، که قبل از گسترش به جوامع ثروتمندتر، به دیوار مخالفان برخورد کرد.

که در محله ایست ساید مدت‌هاست که نمایان‌ترین و ماندگارترین علامت پروژه متروکه بوده است، با غلظت بالایی از خانه‌های متروکه به جا مانده. با شیوع بیماری همه گیر کووید-19، فعالان مکرراً سعی کردند خانه های خالی را در پاسخ به بحران مسکن ارزان قیمت در منطقه تصرف کنند.

کوین دی لئون، عضو شورای شهرستان لس آنجلس که نماینده این محله است، صبح جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: «سرانجام زمان بازسازی جامعه ال سرنو و کامل کردن دوباره آن فرا رسیده است.

پیشنهاد شهر تنها بخشی از روندی طولانی برای پایان دادن به اختلال در ال سرنو و پاسادنا جنوبی و پاسادنا است که در دهه 1950 آغاز شد. پس از آن جوامع در مسیری بودند که قرار بود پیوند نهایی بزرگراه 710 باشد که از بنادر تجاری منطقه در لانگ بیچ تا دره سان گابریل امتداد دارد. اما دعوی قضایی و دفع سیاسی مانع ساخت و ساز شد و این پروژه در نهایت سه سال پیش به طور رسمی تخریب شد و یک شکاف چهار مایلی در بزرگراه الحمرا- پاسادنا باقی گذاشت.

صدها خانه که توسط وزارت حمل و نقل کالیفرنیا خریداری شده است ناشناخته باقی مانده اند، از اقامتگاه های ساده در ال سرنو تا عمارت های صنعتگران در خیابان های باشکوه در پاسادنای جنوبی. معروف‌ترین آن، مجموعه املاک کالترانس است که شامل خانه 110 ساله کودکی سرآشپز جولیا چایلد در پاسادنا است که به مدت 35 سال خالی بوده است.

این آژانس ده‌ها سال است که به سوء مدیریت اموال معروف بوده است، مستاجرین از هجوم جوندگان و کپک‌ها شکایت دارند و دیگر خانه‌ها به حدی خراب می‌شوند که غیرقابل سکونت شده‌اند.

طرح شهر، خانه‌های خالی در حال تخریب و زمین‌های حصارکشی شده پراکنده در میان خانه‌های ییلاقی مرتب و مجتمع‌های مسکونی کوچک در ال سرنو را به ۲۵۲ خانه یا آپارتمان جدید یا بازسازی‌شده، همراه با پارک‌های جیبی و شیب‌های کوتاه تبدیل می‌کند.

این پیشنهاد با تلاش برای افزودن واحدهای مسکونی اضافی یا خانه‌های حیاط خلوت در زمین‌های تک‌خانواری و ساخت آپارتمان‌ها محدود به قطعات بزرگ‌تر در انتهای محله، تعداد خانه‌های محله را کمی افزایش می‌دهد. گوشه ای پر از گرد و غبار پر از بتن ترک خورده، جایی که مقامات در روز جمعه کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردند، به 16 آپارتمان با یک تجارت خرده فروشی یا یک کافه در طبقه پایین تبدیل می شود.

تمام مسکن ها برای مستاجرین یا صاحبان مسکن های کم درآمد یا متوسط ​​خواهد بود. مقامات و اعضای جامعه گفتند که این پیشنهاد حمایتی را در برابر نجیب گرایی در ال سرنو ارائه می کند.

لیزا موریسیو، 45 ساله، صاحب خانه در ال سرنو که به توسعه طرح شهر کمک کرد، گفت: “ما یک شانس داریم، یک فرصت واقعی برای بازسازی جامعه به روشی که منطقی باشد.” ما از خانواده های جدیدی که به ما خواهند پیوست استقبال می کنیم.»

با این حال، این پیشنهاد به واقعیت تبدیل نشده است.

قانون ایالتی Caltrans را ملزم می کند که این املاک را از طریق یک فرآیند مناقصه رقابتی به سازندگان مسکن مقرون به صرفه بفروشد و تلاش های شهر اساساً مانند یک پیشنهاد است. این کمک برای دولت الزامی است تا املاک را به قیمت اصلی خریدشان از دهه 1960 بفروشد. بنابراین برخی از بسته ها، که ممکن است صدها هزار دلار در بازار آزاد قیمت داشته باشند، با قیمت حدود 30000 دلار در دسترس خواهند بود.

این شهر 2.5 میلیون دلار برای 77 خانه و زمین خالی در ال سرنو در نظر گرفته است که د لئون می گوید برای خرید همه آنها کافی است.

کارکنان Caltrans انتظار دارند فروش ملک را در سال آینده آغاز کنند.

دی لئون، وندی کاریلو، قانونگذاران محلی دموکرات و سناتور ماریا النا دورازو، در یک کنفرانس خبری گفت که بسیار حیاتی است که تمام املاک خالی با هم فروخته شوند تا شهر بتواند این طرح را به طور کامل اجرا کند.

طرح شهر نیازی به خرید خانه هایی ندارد که در حال حاضر توسط مستاجران بلندمدت اشغال شده اند، و همچنین خانه هایی در پاسادنای جنوبی و پاسادنا که همگی فرآیندهای فروش جداگانه دارند.

با این حال، احتمالا حداقل یک پیشنهاد رقابتی در ال سرنو وجود خواهد داشت.

روبرتو فلورس، یکی از اعضای مستأجر یونایتد کالترانس، گفت که گروهی متشکل از حدود 400 خانواده که در خانه‌های کریدور 710 کالترانس زندگی می‌کنند، در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک تعاونی اجتماعی هستند که می‌خواهد کنترل ملک را نیز در دست بگیرد.

او گفت که این سازمان می خواهد با ایجاد هر گونه افزایش در ارزش ملک با هدف ساختن ثروت برای کل محله، یک اعتماد زمین تشکیل دهد تا اطمینان حاصل کند که خانه ها برای مالکان و مستاجران آینده مقرون به صرفه باقی می مانند.

فلورس گفت که این گروه هنوز روی پیشنهاد ملک خود کار می کند، اما احتمالاً ترکیبی از خانه های تک خانواده، بلوک های حیاط خلوت کوچکتر، آپارتمان ها و پارک ها را شامل می شود.

فلورس با انتقاد از مسئولان منتخب به دلیل عدم هماهنگی با سازمان گفت: «آنچه در اینجا مهم است، این نیست که چه چیزی می سازند، بلکه این است که چه کسی آن را کنترل می کند. آنها چگونه اجازه مشارکت جامعه در مدیریت همه این خانه ها را می دهند؟

فلورس همچنین از اینکه تلاش‌های شهر اقدامات اعضای گروه مستاجران را به رسمیت نمی‌شناسد، ناامید شد که فشار عمومی برای اسکان مردم در خانه‌های خالی را افزایش داد.

در مارس 2020، درست زمانی که دستورات دولت مبنی بر ماندن در خانه برای مبارزه با همه‌گیری کووید-19 آغاز شد، گروهی از آنجلنوهای بی‌خانمان و ناامن به قصد ماندن به برخی از خانه‌ها یورش بردند. مقامات شهر گفتند که در مواجهه با تقاضا برای افتتاح این ملک، ایالت 26 واحد که قبلاً خالی از سکنه بود را به عنوان مسکن موقت اجاره کرده است و حدود 12 خانواده که بهار گذشته به خانه‌های خود نقل مکان کرده‌اند، اکنون در آنجا هستند.

دومین تلاش سازمان یافته برای انجام کارهای بیشتر در روز قبل از شکرگزاری 2020 با درگیری فعالان با افسران پلیس راهنمایی و رانندگی کالیفرنیا، که در برخی موارد به زور افرادی را که به 19 خانه دیگر نفوذ کرده بودند، درگیر کردند.

این درام 21 ماهه آخرین فصل در دهه‌ها مبارزه بر سر این بود که چه چیزی باعث برنامه‌های بزرگراه شد.

شهرهای الحمرا و پاسادنا جنوبی نبرد سیاسی شدیدی را بر سر اینکه آیا اصلاً بزرگراه باید تعریض شود به راه انداختند. کسانی که در الحمرا بودند ادعا کردند که برای مقابله با اختلالات و اتومبیل های سوخته از ترافیک بزرگراهی که به شهرشان خاتمه می یافت، بر خلاف پاسادنای جنوبی ثروتمندتر در برابر 710 که از شهرشان عبور می کردند، رها شده اند.

یکی از کارمندان کالترانس یک بار دعواهای از راه دور را “مثل هتفیلد و مک کوی” توصیف کرد.

در یک نقطه، ساخت طولانی ترین تونل بزرگراه پیوسته در ایالات متحده با حفر زیرزمین به عنوان راه حل ممکن برای شکاف بزرگراه پیشنهاد شد. در نهایت، مقامات فدرال تایید خود را از این پروژه پس گرفتند و رهبران محلی صدها میلیون دلار برای توسعه آن به تلاش‌های دیگر هدایت کردند.

مرگ این پروژه در سال 2018 با مشکلات فزاینده مسکن در ایالت همزمان شد، بنابراین توجه به سرعت به سرنوشت املاک متعلق به Caltrans معطوف شد. تلاش ها برای فروش نیز با ناکارآمدی سیاسی و بوروکراسی بوروکراسی خدشه دار شد. سال گذشته، لایحه ایالتی برای کاهش مقررات فروش خانه شکست خورد زیرا قانونگذاران آن را قبل از پایان مهلت تصویب برای رای گیری ارائه نکردند.

روز جمعه، دی لئون گفت زمان غلبه بر همه این مشکلات فرا رسیده است.

او گفت: “ما می توانیم یک دوره تاریک را به یک زمان فوق العاده برای همه مردم ال سرنو تبدیل کنیم.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme