87 ساله در نیویورک, دکتر اختراع واکسن سرخجه می پیوندد coronavirus مبارزه

87 ساله در شهر نیویورک دکتر که نقش اساسی در کشف واکسن سرخجه در حال حاضر کمک در مبارزه با کروناویروس.

دکتر استنلی Plotkin — شناخته شده به عنوان “پدرخوانده واکسن” — کمک به از بین بردن سرخجه از ایالات متحده آمریکا پس از زندگی خود را-صرفه جویی در تلقيح شد در سال 1969. در حال حاضر او در حال کار با شرکت های دارویی به کمک مهر COVID-19 با توجه به CNBC.

NYU آلوم — که همچنین کار بر روی واکسن سیاه زخم, بیماری فلج اطفال, بیماری هاری و روتاويروس و گفت: او را خوش بینانه در مورد از بین بردن coronavirus بیش از حد.

“من باید قابل توجهی امید به [coronavirus] واکسن اما مردم باید درک کنند که آن چیزی است که در فیلم که در آن شما می توانید توسعه آن شب — که آن را بی خطر و موثر یک شبه,” او گفت: خروجی.

اگر چه او می گویند دانشمندان امروز باید منابع بیشتری از آنها را زمانی که او مشغول به کار بود برای پایان دادن به سرخجه, همچنین شناخته شده به عنوان سرخک آلمانی.

“یکی از تفاوت های بزرگ این است که امروز که 40 سال بعد ما بسیاری از راه های مختلف در حال توسعه واکسن. در حال حاضر وجود دارد چیزی شبیه به 40 پروژه های مختلف برای توسعه واکسن با حدود نیم دوجین بودن به مراتب پیشرفته,” او گفت:.

“امروز ما باید راه استفاده از این اسیدهای نوکلئیک — DNA یا RNA — سازه ویروس. ما می توانیم با استفاده از پروتئین است. ما می توانیم با استفاده از بردار.”

Plotkin که یک پزشک متخصص اطفال و vaccinologist توسعه واکسن در برابر ویروس سرخجه در حالی که کار در ويستار موسسه در فیلادلفیا در دهه 1960 پس از یک سرخجه بیماری همه گیر جاروب در سراسر ایالات متحده و آلوده حدود 12.5 میلیون نفر با توجه به CDC.

سرخجه یک بیماری ویروسی مسری با علائم مشابه به سرخک است. آن می تواند باعث جدی نقص هنگام تولد در کودکان می تواند منجر به مرگ هر دو نوزادان متولد نشده و نوزادان, اگر یک مادر آلوده می شود در حالی که باردار است.

سرخجه در نهایت حذف شد از سوی ایالات متحده در سال 2004.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>