افغان ها امیدوار هستند اما با احتیاط در مورد رشد احتمال برخورد میان ایالات متحده و طالبان.

پس از نزدیک به دو دهه از جنگ دو طرف انتظار می رود به امضای یک توافق در دوحه شنبه است. این پیمان می تواند در هموار کردن راه برای خروج از هزاران نفر از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا رویترز گزارش داد.

“به عنوان یک شهروند که رشد کرده است تا پس از ما تصاحب من نمی خواهید به قربانی کردن همه چیز” بهائی Farkish 18 ساله دانشجو در دانشگاه کابل گفت: خروجی اخبار هشدار آینه چیزی که می تواند اتفاق می افتد اگر طالبان برای بازگشت به قدرت است.

“من نمی خواهم به از دست دادن دستاوردهای دو دهه گذشته,” او اضافه شده است. “به عنوان یک جوان افغان, من انتظار می رود برای حفظ آزادی بیان و عقیده پس از توافق صلح با طالبان است.”

هنوز هم دیگران خوشحال بودند در آنچه که می تواند پایان سال از مبارزه است. در روز شنبه این کشور وارد شده به مدت هفت روز از “کاهش خشونت” بین طالبان و ایالات متحده.

در جلال آباد حدود 100 مایل از مرکز شهر کابل جمعیت سازمان بداهتا توده رویداد دوچرخه سواری به حلقه در اخبار رویترز گزارش داد.

طالبان حکومت افغانستان از سال 1996 تا 2001 قبل از سقوط توسط ایالات متحده آمریکا پس از 9/11 حملات.

دو طرف بوده است در جنگ پس از هر چند رئیس جمهور تهمت شده است به دنبال راهی برای خروج از جنگ است. اما او از لغو زودتر برنامه ریزی جلسه با طالبان در کمپ دیوید پس از یک بمب گذاری در سپتامبر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im