سرآشپزها خلاق فقط به ماندن در کسب و کار در طول coronavirus shutdown

اپل بزرگ رستوران ها به دنبال مطابق با کروناویروس مستند در حال پاره کردن منوها و کاهش قیمت در برخی از موارد برای زنده ماندن.

ایالت ممنوعیت ناهار خوری نشسته مجبور است برخی از شهر نیویورک eateries به پرتاب در حوله به عنوان غذای جانبی است که قبلا گزارش شده است. اما دیگر از eateries در حال نگه داشتن چراغ در تغییر آنچه که آنها فروش و چگونه آنها آن را به فروش.

نگاهی به بئاتریس مسافرخانه در منهتن شیک و غرب ایجاد کرد. رستوران شناخته شده برای آن, آسمان-قیمت های بالا از جمله 375 دلار برای 90 روز خشک سالخورده ابجو و اغذیه فروشی ارائه شده است slimmed پایین برو منو برای کسری از سابق هزینه.

به جای شارژ 38 دلار برای 45 روز خشک سالخورده, برگر, coronavirus takeout, منو, نسخه, هزینه 17 دلار. و به جای چنگال بیش از 135 دلار برای گوشت اردک کباب شده flambé کاربران هم اکنون می توانید با پرداخت فقط 35 دلار برای نیمی از یک کباب اردک.

منوی جدید ایجاد شده توسط سرآشپز و مالک انجی Mar همچنین امکانات $10 ترافل سیب زمینی سرخ کرده, a $12, سیاه, سالاد کلم پیچ و $16 مرغ سرخ شده — و همچنین به عنوان یک “شبانه غذا برای دو نفر” است که تغییرات روزانه و تغذیه سه تا چهار نفر برای $45. روز جمعه برای مثال شبانه غذا شامل گوشت پای با “مغز استخوان & گوشت پیه پوسته” و یک سالاد از دل romaine تلخ و سبزی.

به منظور ایجاد takeout منو کار, دریا, که, کاهش 95 درصد از کارکنان خود شده است در آشپزخانه هر روز پخت و پز در نظر گرفتن سفارشات و حتی شستن ظروف, او گفت:. “پخت و پز است که همه من می دانم این چیزی است که من به نوبه خود خوب و بد,” او گفت: ظرف سمت.

“مردم می خواهند به احساس یک حس عادی و جامعه در حال حاضر, بنابراین من ارائه مواد غذایی است که, آرامش,”, حتی اگر آن را به معنی از دست دادن پول, او گفت:.

در ارتفاعات بروکلین آشپز دنی براون خور رستوران نیز ارائه بیشتر محدود — و گاهی اوقات ارزان تر — بایگانی اطلاعات منو از طریق جزر & جریان است eatery.

خور برگر ساخته شده با Niman در مرتع پرورش احشام و گوشت گاو و پنیر گودا دودی و سیب زمینی سرخ کرده — هزینه $16 از 20 دلار. و مرغ سرخ شده با سیب زمینی سرخ شده و کلم بروکلی rabe است 19 دلار از $28.

مانند مار را در رستوران خور نیز ارائه شده است یک “خانواده غذا به سبک کیت” برای $60 که تغذیه چهار یا 80 دلار با یک بطری شراب قرمز. این کیت نیاز به برخی از مونتاژ به عنوان آن می آید با خشک اسپاگتی پخته شود و در صفحه اصلی و اضافه شده به تهیه کوفته با سس گوجه فرنگی با سیر و مخلوط سالاد سبزها.

دیگر از eateries در حال spiffing خود coronavirus منوها با مشروبات الکلی — با تشکر موقت قوانین جدید اجازه از eateries فروش مشروبات الکلی بر روی بروید.

دانته یک رستوران و نوار فقط در جنوب واشنگتن مربع پارک است که در خدمت یک انتخاب تک در خدمت کوکتل در برو فنجان قهوه برای $10 یک pop — یا 25 دلار برای دو و نیم نفر به فروش می رسد در آنچه مانند نگاه شیشه ای و بطری نوشابه. در برخی موارد این نوشیدنی هزینه کمتر از قبل از جمله gin & تونیک که قبلا به فروش می رسد برای $16 و قدیمی از مد افتاده است که ذکر شده در نشستن به پایین منو برای 17 دلار برای یک وعده.

نوشیدنی مانند martinis خدمت در بطری های شیشه ای هستند “کاملا آماده به خدمت” گفت: لیندن غرور دانته مالک و اضافه کرد که آنها کاملا سرد و لازم نیست یخ. نوشیدنی با fizz مانند یک Aperol Spritz خدمت در یک فنجان قهوه مصرف می شود باید در آن روز به طوری که آنها نمی رویم ،

دانته نیز ارائه می دهد مواد غذایی بروید مانند گراز وحشی pappardelle برای $17 و پنیر و ترقه صفحه گرامافون برای $12. برخی از اقلام مواد غذایی در coronavirus منو که اخیرا ذکر شده برای پول بیشتر از قبل مانند مرکنا بادام به 8 دلار به جای $6 هستند در نتیجه از تولید اشکالات گفت: غرور و افتخار است که وعده داده شده است که تنظیم خواهد بود ساخته شده است.

هفته گذشته دانته گذاشته 45 کارکنان اما “در حال حاضر ما 10 نفر پشت کار برای ما” غرور گفت. “این عالی است. مردم راه رفتن به فروشگاه مواد غذایی در حال توقف به انتخاب کنید تا برخی از کوکتل و پنیر هیئت مدیره قبل از آنها طبخ شام. ما کیسه کردن سفارشات و ارسال آن به یک وانت پنجره. نام خود را به نام, و شما آن را انتخاب کنید. آن است که تماس در هر راه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>