Coronavirus اپیدمی می تواند نصف رشد اقتصاد جهانی در این سال اگر آن را همچنان به گسترش در خارج از کشور چین, بین المللی اقتصادی-توسعه آژانس روز دوشنبه هشدار داد.

شیوع این بیماری نیز ممکن است باعث شود اقتصاد جهان به کوچک شدن این سه ماهه برای اولین بار از زمان بحران مالی از یک دهه پیش بر اساس یک گزارش ویژه در مورد تاثیر این ویروس از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است.

“ویروس خطرات دادن بیشتر به یک اقتصاد جهانی است که در حال حاضر تضعیف تجارت و تنش های سیاسی,” OECD اقتصاددان ارشد لورنس بون در بیانیه ای گفت.

جهانی تولید ناخالص داخلی رشد خواهد کرد به عنوان کمی تا 1.5 درصد — تقریبا نیمی OECD قبلی طرح از 2.9 درصد — اگر ویروس کشنده گسترش بیشتر به طور گسترده ای در منطقه آسیا و اقیانوس آرام و دیگر اقتصادهای در پاریس سازمان مبتنی بر گفت.

این گروه انتظار دارد که “رکود شدید در جهان رشد” در نیمه اول این سال حتی اگر شیوع این ویروس در حال محدود خارج از چین که در آن نشات گرفته است. در آن صورت رشد جهانی خواهد بود کوچک نیم درصد به 2.4 درصد در سال 2020 با امکان رشد منفی در سه ماهه اول سال OECD گفت.

که علامت سه ماهه اول به سه ماهه انقباض در اقتصاد جهانی پس از پایان سال 2008 که بحران مالی ناودان کسب و کار در سراسر جهان. آخرین سال کامل است که در آن اقتصاد جهان کاهش یافت شد 2009.

Coronavirus شیوع است مختل زنجیره تامین در سراسر جهان ناشی از گردشگری در کاهش و سوخت عظیم فروش سهام که به وال استریت آن بدترین هفته پس از بحران مالی آن را به عنوان به کشته شدن بیش از 3000 نفر و بیمار بیش از 89,000 در سراسر جهان است.

بانک های مرکزی از جمله فدرال رزرو آمریکا باید متعهد به عمل به آدرس بیماری همه گیر در بلندی های اقتصادی تاثیر, هر چند هنوز برخی از آنچه در قالب این اقدامات خواهد شد.

OECD از رهبران جهان خواست برای حفظ این بیماری همه گیر در بررسی و اقدامات برای حفظ شغل و روشن کردن ضربه به صنایع آسیب پذیر مانند سفر و الکترونیک و خودرو.

“دولت نیاز به اقدامی عاجل برای مهار این بیماری همه گیر را پشتیبانی سیستم مراقبت های بهداشتی, محافظت, مردم, ساحل و تقاضا و ارائه مالی نجات به خانواده ها و کسب و کار است که بیشتر تحت تاثیر قرار” بون گفت.

با پست سیم

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im