حتی اپل بزرگ ترین محبوب چینی رستوران ها در شرایط بحرانی به عنوان coronavirus را نگه می دارد مشتریان در خلیج.

صاحبان رستوران افرادی که برای آنها کار می کنند و شهر قانونگذاران می گویند کسب و کار در چین متعلق به موسسات کاهش یافت تا آنجا که 60 درصد به عنوان همه گیر جهانی گسترش می یابد. برخی از رستوران ها در کوئینز بسته اند, احتمالا, برای, خوب, منابع گفت.

“این وحشتناک برای کسب و کار گفت:” توماس Lo, یک شرکت صاحب جاسوسی C غذاهای جنگل تپه های ملکه که باز در سال 2018 و به دست آورد یک نقطه آرزو در این سال راهنمای میچلین. “ما تا به حال یک افزایش پایدار در کسب و کار از ما باز کرد و سپس coronavirus آمار گفت:” اینك است که یک متخصص بیهوشی و یک آشپز شب.

“هیچ یک از مواد غذایی ما از چین می آید اما مهم نیست که به شام. من نمی دانم چه انگیزه را بترساند. بسیاری از این اطلاعات غلط” گفت: Lo که می گوید: کسب و کار در جاسوسی C است که کاهش بیش از 50 درصد از یک ماه پیش.

“آن کشته شدن تعداد زیادی از رستوران ها و دیگران فقط تلاش برای زنده ماندن” گفت: Lo. “بسیاری از رستوران های چینی در فلاشینگ در حال حاضر بسته برای بازسازی آنها می گویند اما بعید است که آنها را بازگشایی” گفت: Lo. “محله چینی ها نیز واقعا ضربه. آن را بسیار کندتر است. همه شما باید انجام دهید این است راه رفتن در اطراف به آن اطلاع می دهد.”

Councilmember پیتر کو ملکه است به نام روز شهردار de Blasio به ارائه کمک به دست در نور Hizzoner اخیر نذر به “ارائه کسب و کارهای کوچک حمایت آنها نیاز به زنده ماندن.”

“این شهرستان باید چیزی مانند کاهش مالیات” کو گفت. “برخی از رستوران ها حتی بسته است. آنها هیچ کسب و کار و حتی آنهایی که در حال باز کردن بیشتر کارکنان از شام. این فضاهای بزرگ با سقفی.”

کو شمارش شهردار ابتکار رونمایی در اوایل این ماه در طول دولت خود را از شهر, آدرس, برای کمک به کسب و کارهای محلی شناور ماندن در میان افزایش اجاره و هزینه های نیروی کار. “ما باید به شهر نیویورک آسان تر به پرداخت هزینه محافظت از مادر و پاپ کسب و کار است که نیویورک, نیویورک, و دست این شهرستان به افرادی که آن را آنقدر بزرگ” de Blasio اعلام کرد در زمان.

دفتر شهردار نمی بازگشت یک درخواست برای نظر. اما منابع می گویند de Blasio ساخته شده نشان از اعتماد به نفس در مبارزه رستوران های چینی در روز پنج شنبه با حضور در یک رویداد سال جدید در Jing Fong این شهر بزرگترین رستوران با 25000 فوت مربع فضا و اتحادیه کارکنان 170.

اما جینگ Fong — یاد چینی رستوران معروف آن سنتی تار مجموع دستی — است مراتب بهتر از همسالان خود گفت: کلودیا لئو جینگ Fong مدیر بازاریابی. رویدادهای برنامه ریزی شده برای ماه مارس را 75 درصد بیش از سال گذشته لئو گفت: ظرف سمت. در ماه فوریه کسب و کار پایین بود 50 درصد است.

“ما نمی توانیم وضع هر کسی اما ما در حال کاهش ساعت تا مردم کار شش روز در هفته ممکن است در حال حاضر کار سه یا چهار روز در هفته” لئو گفت: ظرف سمت.

نیز وجود دارد یک شهر جینگ Fong در قسمت فوقانی سمت غرب است که در استخدام 30 کارکنان و صندلی 70 نفر است. کسب و کار وجود دارد 20 درصد در مه, او گفت:.

Truman Lam owner of the Jing Fong Restaurant
ترومن لام صاحب جینگ Fong رستوران.Stefan ارمیا

“کسب و کار پایین است بیش از حد وجود دارد اما نه به اندازه” لئو گفت. “این به شما می گوید که مردم هنوز در حال غذا خوردن, اما آنها دور ماندن از چینی.”

جانی Lin صاحب چهار چهار در جنوب روستای محبوب تایوانی گوشت گاو رشته فرنگی رستوران در فلاشینگ گفت: کسب و کار خود را نیز صدمه زدن به.

“فلاشینگ شده است بسیار نهفته coronavirus” Lin گفت. “کسب و کار شده است رفتن به پایین به طور چشمگیری به شایعات و ترس … ما امیدواریم که جامعه و دولت می تواند مردم را تشویق به حمایت از کسب و کارهای محلی و البته سیفون با کاهش نگرانی مردم در مورد ویروس.”

یک روزنامه نگار که با این نسخهها کار با رستوران های چینی در سراسر منهتن گفت: برخی از صاحبان رستوران هنوز مردد به اذعان چگونه چیزهای بد شده اند.

“من برخی از مشتریان که در حال نهفته قابل توجهی, اما آنها ترجیح می دهند در مورد آن صحبت نمی کنند. من شخصا می دانم محله چینی ها و سیفون کسب و کار در حال ضربه سخت” این روزنامه گفت.

محبوب مجلل چینی eateries مانند آقای چو با مکان در ترایبکا و Midtown اجتناب لی در قسمت فوقانی سمت غرب و Hutong نزدیکی Bloomingdale نمی بازگشت به درخواست برای اظهار نظر در مطبوعات زمان.

ترومن لام های نسل سوم صاحب جینگ Fong که تاسیس شد و توسط پدر بزرگ خود را در سال 1972 گفت: او قبلا انتظار می رود تا سال 2020 به یک سپر سال پس از یک دوره طولانی از بی ثباتی با توجه به افزایش اجاره و اشتغال هزینه. “ما در نهایت فکر ما بودند رفتن به یک سال خوب” او اظهار تاسف کرد.

“برای یک کسب و کار است که تا به حال حدود 40 سال در صورتی که این خطر برای چند ماه می داند که اگر ما می تواند زنده ماندن. ما باید برخی از پول نقد و ما می توانیم برخی از کاهش اما ترسناک ترین چیزی است که وجود دارد هیچ پایانی در چشم. سرآشپزها در حال تلاش برای کاهش کارکنان وجود ندارد اما وضوح. آن سخت است برای برنامه ریزی زمانی که شما نمی دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد.”

“پدر بزرگ من هم همین را می گویند. او از هیچ چیز. ما فقط باید به مبارزه و نگه داشتن رفتن و امید برای بهترین.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب اورجینال پزشکی