Omicron خطری را به تعطیلات در کالیفرنیا و فراتر از آن اضافه می کند

[ad_1]

نوع جدیدی از ویروس کرونا که اخیراً شناسایی شده و باعث محدودیت‌های سفر در جهان و بازارهای مالی شده است، می‌تواند فصل تعطیلات مهم را در کالیفرنیا و سراسر کشور خطرناک‌تر کند.

حتی قبل از رونمایی نسخه Omicron، مقامات بهداشتی نسبت به موج زمستانی COVID-19 هشدار دادند زیرا جامعه برای رویدادهای جشن و سفر و هوای سرد افراد بیشتری را در داخل خود نگه داشته است. به گفته کارشناسان، اگرچه مشخص نیست که این گزینه جدید چقدر خطرناک است، اما به تلاش برای واکسینه کردن افراد بیشتر – و تقویت واکسن برای کسانی که ایمنی ضعیف دارند – و رعایت ماسک و سایر قوانین ایمنی فوریت می بخشد.

دکتر اریک توپول، مدیر مؤسسه ترجمه اسکریپس تحقیقاتی در لا جولا، گفت: «نسخه جدید یادآور دیگری می‌افزاید که گزینه‌های جدید بیشتری وجود دارد که به طور بالقوه انکوبه می‌شوند. بنابراین، اگر هیچ چیز دیگری، خط نقره ای Omicron زنگ خطری برای همه کسانی است که فکر می کنند ما در پایان کار هستیم. نه، ما نیستیم – متأسفانه اصلاً نیستیم.

اگرچه هیچ موردی از نوع Omicron در ایالات متحده یافت نشده است، بسیاری از کارشناسان می گویند با توجه به عدم وجود توالی ژنومی سیستماتیک در این کشور که آن را مشخص می کند، ممکن است در حال حاضر وجود داشته باشد.

این نوع که برای اولین بار در آفریقای جنوبی در میان افزایش عفونت ها در آنجا شناسایی شد، دارای جهش های بیشتری از همه دانشمندان است، از جمله جهش هایی که می توانند ویروس را در برابر ایمنی ایجاد شده توسط عفونت ها یا واکسن های قبلی مقاوم تر کنند. اما چیز زیادی شناخته نشده است، از جمله اینکه آیا این نوع بیشتر قابل انتقال است، منجر به بیماری شدیدتر می شود یا اثربخشی واکسن ها را کاهش می دهد.

دکتر کرستن بیبینز-دومینگو، رئیس بخش اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو گفت: “ما در یک نبرد دائمی با این ویروس هستیم.” ما باید همیشه هوشیار باشیم و نباید بیش از حد واکنش نشان دهیم یا تصور کنیم که اصلاً تهدیدی وجود ندارد.

کالیفرنیا در ماه دسامبر وارد وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر خواهد شد. موارد جدید کرونا در کالیفرنیا پس از افزایش در اواخر اکتبر، در هفته‌های اخیر اندکی کاهش یافته است. اما هنوز نقاط مهمی در کالیفرنیا وجود دارد، جایی که تأثیر گزینه دلتا بر بیمارستان‌ها همچنان بالاست. در دره مرکزی، برخی از بیمارستان ها مملو از بیماران COVID-19 هستند.

طبق ردیابی واکسن تایمز، نزدیک به 64 درصد از مردم کالیفرنیا به طور کامل واکسینه شده اند، اما این رقم برای محدود کردن موج پنجم مورد انتظار کووید-19 در زمستان امسال بسیار کم است. تقاضا برای واکسن در میان کودکان 5 تا 11 ساله افزایش یافته است و علاقه به واکسن های تقویت کننده در حال افزایش است، اما مقامات نگران سطوح پایین واکسیناسیون در میان بزرگسالان جوان هستند.

شبح یک گزینه جدید بالقوه خطرناک در راه است، زیرا بسیاری گزارش می دهند که با نزدیک شدن به سومین سال بحران سلامت، احساس خستگی شدید ناشی از یک بیماری همه گیر را گزارش می دهند.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه گزینه جدید Omicron را نامید و به سرعت آن را به عنوان گزینه نگران کننده طبقه بندی کرد. این خبر بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده را بر آن داشته است که سفر از آفریقای جنوبی و سایر کشورهای آفریقایی را محدود کنند. محدودیت های سفر در ایالات متحده از دوشنبه اعمال می شود.

«به همین دلیل است. بی صدا حرکت کرد. دکتر رابرت اسکالی، استاد بیماری های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، گفت: توجه به چنین چیزهایی به زمان نیاز دارد.

با این حال، او گفت، پیش بینی اینکه چه زمانی ممکن است این گزینه در کالیفرنیا ظاهر شود دشوار است.

او گفت: «یکی از چیزهایی که کار را دشوار می‌کند این است که ممکن است اولین بار آن را در آفریقای جنوبی دیده باشیم، زیرا آنها سیستم پیچیده‌تری برای ردیابی گزینه‌ها دارند. او اضافه کرد که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این گزینه از آنجا سرچشمه گرفته است وجود ندارد – می توانست در هر جایی با ارتباط با این ملت آغاز شده باشد.

او گفت اگرچه محدودیت سفر ممکن است مزایایی داشته باشد، اما بعید است که از گسترش این گزینه جلوگیری کند.

او گفت: «این به ما زمان بیشتری می‌دهد تا خواص آن را درک کنیم، تا افرادی را که واکسینه نشده‌اند متقاعد کنیم که زمان زیادی برای پرش کردن روی چیزها دارند، اما این مانع جهانی شدن آن نمی‌شود». ما در یک دنیای جهانی زندگی می کنیم.

توپول گفت که این گونه حدود 50 جهش دارد. به گفته دکتر رابرت کیم فارلی، اپیدمیولوژیست و متخصص بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی UCLA فیلدینگ، از این تعداد، 30 مورد در پروتئین اسپایک هستند که واکسن ها و برخی درمان های آنتی بادی مونوکلونال را هدف قرار می دهد.

کیم فارلی گفت: «پس نگرانی این است که آیا این گزینه توانایی دور زدن واکسن‌ها و برخی از درمان‌های ما را دارد یا خیر؟»

توپول گفت که مشاهدات اولیه نشان می دهد که ممکن است چنین باشد، زیرا شیوع بیماری در افراد واکسینه شده گزارش شده است.

او گفت: “ما می دانیم که پیشرفت هایی در حال رخ دادن است و تاکنون با واکسن های زیادی اتفاق افتاده است.” «این به خودی خود نگران کننده است. و با نگاهی به ساختار ویروس، می‌توان این پتانسیل را داشته باشد که پاسخ ایمنی ما را لغو کند.

توپول گفت، داده های اولیه نشان می دهد که این نوع بر اساس بسیاری از موارد مشاهده شده در آفریقای جنوبی، باعث یک بیماری خفیف می شود. کیم فارلی گفت که این امر از نقطه نظر تکاملی منطقی است، زیرا برای ویروس مفید است که عفونی تر شود اما بدخیم تر شود.

او گفت: “اگر ویروس آنقدر جدی شود که بیشتر مردم را بکشد، سفر زیادی نخواهد داشت زیرا به افرادی نیاز دارد که بتوانند آن را به دیگران منتقل کنند.” “بنابراین، ویروس به نوعی در تلاش است تا قابلیت حمل و نقل را افزایش دهد و معمولا در واقع شدت آن را کاهش دهد.

اما اگرچه دانشمندان می‌توانند بر اساس ساختار ژنتیکی و گزارش‌های اولیه، فرضیات معقولی در مورد نحوه رفتار این گونه داشته باشند، آزمایش و نظارت بیشتری مورد نیاز است.

“در حال حاضر، همه این سؤالات واقعاً از نظر پاسخ هنوز در هوا وجود دارد، به همین دلیل است که آفریقای جنوبی و کشورهای آفریقای جنوبی تحت نظارت شدیدی قرار دارند، همانطور که آخرین بار در بریتانیا مشاهده شد، جمهوری چک و بلژیک.” کیم فارلی گفت. “بنابراین اکنون نگهبانان همه جا هستند تا به دنبال این گزینه جدید بگردند، زیرا بدون شک در جای دیگری یافت می شود.”

این گزینه برای مسافران اسرائیل و هنگ کنگ نیز باز است. آلمان و ایتالیا بعد از ظهر شنبه موارد ابتلا را گزارش کردند.

کیم فارلی گفت، وقتی نوبت به مقابله با Omicron می رسد، کالیفرنیا در مقایسه با بیشتر کشور در موقعیت خوبی قرار دارد، زیرا مقامات منتخب تا حد زیادی با کارشناسان بهداشت عمومی در مورد تحمیل روش های کنترل مانند واکسیناسیون و الزامات استتار توافق کرده اند.

حتی اگر این گزینه باید گسترش می‌یابد و باعث ایجاد جهش در بیماران بیمارستانی در اینجا می‌شود، سیستم مراقبت‌های بهداشتی تمرین زیادی در تحمل این نوع اوج‌ها داشته است. این تصویر ممکن است کمی پیچیده تر در دره مرکزی باشد، جایی که مقامات در حال حاضر به دلیل نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون منتظر زمستانی سخت هستند.

تاپول گفت، میزان واکسیناسیون کامل در کالیفرنیا کمی بالاتر از میانگین ایالات متحده است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها آن را 60 درصد تخمین می زند، اما این میزان “به خوبی کمتر از حد مطلوب” است.

وی گفت: «ما به حداقل 90 درصد از افرادی نیاز داریم که واکسینه شده باشند یا اخیراً یک عفونت تأیید شده کووید را داشته‌اند، و ما حتی نزدیک هم نیستیم،» و افزود که این باعث می‌شود میلیون‌ها کالیفرنیایی به مصونیت نیاز داشته باشند. ما در اینجا بسیار آسیب پذیر هستیم و این می تواند به سرعت تغییر کند. هنگامی که شروع می شود، نمایی می شود – ما بارها آن را دیده ایم و هنوز این درس را یاد نگرفته ایم.”

او از مردم خواست تا در طول تجمعات جشن، اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند، از جمله آزمایش شرکت کنندگان و برگزاری رویدادها در فضای باز یا اگر در داخل خانه هستند، با پنجره های باز و فیلتر هوا.

بیبینز-دومینگو اضافه کرد که تاکتیک‌های «عقل سلیم» شامل پوشیدن ماسک و تصمیم‌گیری برای قرار گرفتن در «موقعیت‌های خطرناک‌تر سفر» است.

او گفت که دانشمندان همچنین باید فراوانی تجزیه و تحلیل عمیق نتایج آزمایش کووید را افزایش دهند.

او گفت: «مثلاً وقتی برای آزمایش PCR می روید، آزمایش PCR شما فقط به شما می گوید که آیا تامپونی که داده اید ویروس دارد یا خیر. اما ما می‌توانیم همان تامپون را برداریم و به سمت قطعات DNA برویم که به شما امکان می‌دهد این ویروس را تا سطح مولکولی آن مشخص کنید.

بیبینز-دومینگو گفت: اکنون که دانشمندان آفریقای جنوبی پرچم قرمزی را برای Omicron برافراشته‌اند، احتمالاً آن‌ها در ایالات متحده این مطالعه دقیق‌تر را با فراوانی بیشتری انجام خواهند داد.

کیم فارلی گفت، مهم‌ترین کاری که مردم می‌توانند انجام دهند این است که واکسن بزنند و واکسن‌های تقویت‌کننده را در زمانی که واجد شرایط هستند دریافت کنند، زیرا حتی اگر این گزینه واکسن‌ها را کم‌اثر کند، محافظت می‌کنند و بهترین راه برای مبارزه با این بیماری باقی می‌مانند. او اضافه کرد که انتظار می رود تولیدکنندگان بتوانند به سرعت فرمولاسیون واکسن را تنظیم کنند تا در صورت لزوم این گزینه را در نظر بگیرند، مشابه نحوه تنظیم واکسن آنفولانزا در هر سال.

او گفت که بیش از هر چیز، ظهور این گزینه روشنگر آنچه برای تحت کنترل درآوردن همه‌گیری لازم است: همبستگی جهانی.

او گفت: «ما واقعاً باید به دنیا به عنوان بدن انسان فکر کنیم. و اگر زخمی روی پایمان باشد، مغز نمی‌تواند بگوید: «نباید نگران آن باشم. فقط پا است، «زیرا در نهایت این زخم ممکن است عفونی شود و کل بدن بمیرد.

لوک مانی، کارمند تایمز در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme