‘راکی’ جرقه آمد از یک پانچ پرتاب 45 سال پیش امروز

طبقه بالا در درخشان عرصه جدید به نام ریچفیلد سالن بزرگ وجود دارد نمرات از صندلی های خالی. این محل شد و تنها پنج ماه اما برای برخی از دلیل آن ساخته شده بود در یک بیمارستان در غرب استریتسبورو جاده خوب 25 مایلی جنوب مرکز شهر کلیولند.

آن نشسته 21,000 برای بوکس است. تنها 14,847 مردم پرداخت و راه خود را در آن دوشنبه شب — مارس 24, 1975 — forking بیش از حد 100 دلار از یک بلیط ($482 در سال 2020 دلار). این مهم نیست که محمد علی خواهد بود که در 48 تقلا خود را در حال حاضر طبقه حرفه ای حرفه ای. او می خواهم برنده این عنوان سنگین وزن کمربند پنج ماه قبل پس از بازمانده حماسه سر و صدا در جنگل مقابل جورج فورمن در زئیر.

این خواهد بود که اول خود را دفاع. و هنوز این نبود حتی مشهور ترین سنگین وزن تقلا شب; در نیویورک کن نورتون خواهد دست کشیدن از جری معدن در یک فروخته Madison Square Garden, a bout که نشان داده شد در ریچفیلد سالن بزرگ در مدار بسته تلویزیون به عنوان آخرین بخش از undercard. بله, آن را به علی و علی معمولا بلیط های فروخته شده. آن شد حریف خود را در این مسئله شد.

“اکثر مردم هرگز شنیده از من” چاک Wepner گفت: من چند سال پیش. “و کسانی که شنیده من فکر کردم من یک نماز.”

Wepner شد شناخته شده به عنوان “بینن کردن کسی که خونش میرود,” احتمالا بزرگترین نام مستعار در تاریخ بوکس اگر نه ورزشی. او شناخته شده به عنوان یک مرد که تا به حال مقدار زیادی از قلب اگر کمبود نخبگان مهارت است. او 6-پا-5 به ارمغان آورد یک رکورد از 31-9-2 به مبارزه به عنوان به خوبی به عنوان یک شهرت برای گرفتن یک پانچ; در سال 1970 سانی Liston به او داده بود از جمله ضرب و شتم یک شب در شهر جرسی زراد خانه او نیاز به 200 بخیه به ترمیم تمام آسیب.

او 40-به-1 شات که شب. و برای هشت دور به نظر می رسید که بدجور سخاوتمندانه. علی شمردن با او لودگی و همینگ آن است. بیشتر این تولید حسرت از مشتریان در ریچفیلد سالن بزرگ — و از طرفداران که می شده plunked پایین $10 در مدار بسته تئاتر در سراسر کشور است.

Sylvester Stallone
سیلوستر استالونهگتی ایماژ

یکی از این onlooker, تماشای مبارزه در لس آنجلس cineplex خواهد به یاد داشته باشید چند سال بعد به یک خبرنگار از GQ magazine: “این مرد حتی نمی مانند یک جنگنده. او خیلی بی دست و پا و غیر ماهر و او مثل یک کیسه سنگین با چشم. واقعا غم انگیز بود.”

چیزی خنده دار ،

میدوی را از طریق نهمین دور Wepner فرود آمد و یک راست به علی (ع) دنده — و قهرمان رفت. بعد علی خواهد اصرار Wepner پا بر روی پای خود را, اما آن را شمارش به عنوان یک knockdown و آن هیجانی, جمعیت در حومه کلیولند — و پشت در که تئاتر در لس آنجلس آن را بلافاصله روشن یک جرقه در داخل تخیل یک شکست بازیگر به نام سیلوستر استالونه.

“آن را مانند یک پیچ از رعد و برق از برخی از یونانی خدا در آسمان” استالونه گفت GQ در سال 2018 است.

پس از مدت استالونه خواهد کارخانه خود را در مقابل یک پشته از کاغذ و صرف چهار روز مستقیم تخلیه روح خود را بر روی این صفحات است. نتیجه این بود: “راکی” — یک فیلم تولید شده و peopled با عکس های هر بیت به عنوان عمیق به عنوان چاک Wepner شد در مارس 24, 1975 — 45 سال پیش روز سه شنبه.

استودیو می خواستم یک ستاره بزرگ به بازی Rocky Balboa; استالونه اصرار داشت او در بازی در این قسمت و در زمان پول قابل توجهی کمتر به آن را انجام دهد. خود فیلم بود آمار فوری و هنوز در لیست کوتاه از تمام وقت بزرگترین فیلم های ورزشی, اما آن منتشر شد در سال 1976 نیز اتفاق افتاده است که به سال “همه مردان رئیس جمهور” و “شبکه” و “راننده تاکسی است.”

در عین حال آن را “راکی” که برنده بهترین تصویر. آن را “راکی” که باعث مقاومت ناپذیر حق رای دادن (و بی شماری) دنباله و طاقی استالونه به سوپر استار شدن. این همه سال بعد از “راکی” یک فیلم است که تقریبا غیر ممکن است برای پیدا کردن گسل با از نمره کامل به کامل قهرمان به پایان کامل.

و واقعا این پایان است که آن مجموعه جدا. جیمی Chitwood نمی رسید شات برنده و روی هابز نیست و آمار بازی-برنده شدن در خانه اجرا و مایک Eruzione, نمی, نمره بازی-هدف برد. راکی از دست می دهد به آپولو کرید.

Chuck Wepner
چاک Wepnerتامارا Beckwith

چهل و پنج سال پیش در خارج از کلیولند Wepner در نهایت از دست داد به علی و در نهایت تسلیم 19 ثانیه قبل از پایان دور 15. او نمی رفتن فاصله به عنوان Balboa اما او هر بیت به عنوان غیر قابل مقاومت. معلوم می شود او در مورد علی مبارزه از مادرش که می خواهم شکسته کاردینال حکومت در ارائه اخبار: او می خواهم او را قطع کرد در حالی که تماشای “Kojak,” مورد علاقه خود را نشان می دهد.

Wepner شکایت خواهد استالونه سال بعد برای ربودن خود داستان و مردان حل و فصل تا دوستانه. Liev شرایبر او را به بازی خود در فیلم “چاک” در سال 2017, یک فیلم است که قطعا ارزش وقت خود را به عنوان به خوبی.

هنوز “راکی” است “راکی” و وجود دارد تنها می تواند یکی از آن وجود دارد و ممکن است هرگز حتی شده است که اگر چاک Wepner این بینن کردن کسی که خونش میرود, تا به حال ایستاده بود و پا به پا با بزرگترین همه زمان در وسط شمال شرقی اوهایو بیابان 45 سال پیش.

“من فکر می کنم من نشان داد جهان یک چیز یا دو” Wepner گفت: در سال 2014.

جهان شد توجه. الهام در انتظار بود. “دیروز” به Paul McCartney یک شب در یک رویا. استالونه تصمیم به گرفتن یک مبارزه سرنوشت ساز شب 45 سال پیش. شگفت انگیز است چه می تواند رخ دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>