ما انتقاد شدید چین بیش از coronavirus اتهام هدف قرار دادن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا

وزارت امور خارجه اتحاد متنبه چین سفیر آمریکا برای پکن اشاره است که آمریکا خدمات اعضا ممکن است به ارمغان آورده اند coronavirus به ووهان.

دیوید Stillwell بالا دیپلمات های ایالات متحده برای شرق آسیا احضار چین سفیر Cui Tiankai برای حذف. وزارت امور رسمی به رویترز گفت که Tiankai بود “بسیار دفاعی است.”

چین به دنبال منحرف کردن انتقاد از نقش خود در “شروع یک جهانی همه گیر و نه گفتن در جهان گفت:” وزارت امور خارجه ایران صحبت کرد که خواست نامش فاش نشود.

“گسترش تئوری های توطئه خطرناک و مسخره” این مقام گفت. “ما می خواستیم برای قرار دادن دولت در اطلاع ما نمی خواهد تحمل آن برای مردم چین و جهان است.”

چین سفارت نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

روز جمعه رئیس جمهور تهمت خار کنار یک سوال در مورد عجیب و غریب “روایت” از چین. او گفت که او تا به حال دیده می شود یک گزارش اما فکر نمی کنم آن را نماینده خود بحث و گفتگو با رئیس جمهور چین.

مغلوب ساختن پیشی جستن به نام شیوع یک “خارجی ویروس” است که در چین آغاز شده و در طول زمان نخست آدرس شنبه اضافه کرد: “آنها می دانند که از کجا آمده است, همه ما می دانیم از کجا آمده است.”

در روز پنج شنبه, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian توییتی انتقاد از آمریکا به زبان انگلیسی از جمله “هنگامی که بیمار صفر شروع در ما ؟ چگونه بسیاری از مردم با آلوده می شود ؟ چه هستند نام بيمارستان? ممکن است ارتش آمریکا آورده است که این بیماری همه گیر به ووهان. شفاف باشد! عمومی داده های خود را! ما مدیون ما توضیح!”

این ویروس همچنین به نام COVID-19 آلوده 145,000 مردم در سراسر جهان و کشته شدن بیش از 5,400. در ایالات متحده 2,174 افراد شناسایی شده به عنوان آلوده و 47 فوت کرده اند با توجه به یک پایگاه داده نگهداری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز. چین سخت ترین-آمار کشور گزارش شده نزدیک به 81,000 عفونت و تقریبا 3200 مرگ و میر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im